top of page

Nielegalne papierosy namierzone na targowiskuFunkcjonariusze z kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali ponad 36 tysięcy sztuk papierosów oraz 6 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanie w pobliżu targowisk nielegalnych wyrobów tytoniowych zapobiegło stratom Skarbu Państwa w wysokości 50 tys. zł.W ostatnich dniach stycznia br., funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiej Służby Celno-Skarbowej patrolując okolicę jednego z bydgoskich targowisk zauważyli kobietę ciągnącą za sobą pośpiesznie torbę na kółkach oraz niosącą plecak, z którego wystawał karton papierosów.


Kobieta, po wezwaniu przez mundurowych do dobrowolnego wydania rzeczy, otworzyła plecak i torbę, w których znajdowało się 10 kartonów z papierosami, 4 kg tytoniu do palenia i ponad litr alkoholu bez wymaganych znaków akcyzy.

Kilka dni później, na innym bydgoskim bazarze, funkcjonariusze z KAS wytypowali do kontroli mężczyznę, znanego im wcześniej z posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych i substancji odurzających.


W trakcie kontroli mundurowi wykryli ponad 1700 paczek papierosów różnych marek bez znaków akcyzy lub z białoruskimi banderolami oraz 2 kg nielegalnego tytoniu.


Uszczuplenia w obu sprawach z tytułu niezapłaconych podatków funkcjonariusze z KAS oszacowali na kwotę 50 tys. zł.


Skontrolowane osoby za posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych poniosą odpowiedzialność karną - skarbową.


(gaz)


Fot.: KAS

#InfoProstoDlaWas

54 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02