top of page

Nareszcie! WIZZ AIR-em z Bydgoszczy!

To wydarzenie, na które czekali przede wszystkim pasażerowie z Bydgoszczy i regionu oraz miłośnicy lotnictwa. Węgierskie linie lotnicze WIZZ Air w sezonie zimowym 2022/2023 uruchamiają pierwsze w historii regularne rejsy z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.WIZZ Air to trzeci największy przewoźnik w Polsce, który już od grudnia zaoferuje regularne połączenia z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Węgierskie linie lotnicze to strategiczny przewoźnik w Europie. Każdego roku w Polsce, z rejsów oferowanych przez WIZZ, korzysta blisko 9,5 mln Pasażerów (dane za 2019 rok). Flota przewoźnika to 160 statków powietrznych, którą tworzą dwa typy samolotów Airbus – A320, który pomieści ponad 180 podróżnych oraz A321, na którego pokładzie znajduje się 230 miejsc. Dla Lotniska Bydgoszcz to kolejny kamień milowy dla dalszego rozwoju biznesowego oraz turystycznego naszych Pasażerów.


- WIZZ Air to długo wyczekiwany nowy przewoźnik w ofercie Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Dzięki tej współpracy zwiększamy oferowanie i dostępność komunikacyjną do regionu kujawsko-pomorskiego. Z węgierskim przewoźnikiem wiążemy duże nadzieje na dalszy rozwój siatki połączeń. Londyn Luton to pierwsze, ale nieostatnie słowo nowego przewoźnika – mówi Edward Hartwich, Delegat Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

WIZZ Air połączy Bydgoszcz z Londynem – jedną z największych stolic Europy


Rejsy do Londynu Luton realizowane będą dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Pierwszy lot zaplanowany został na wtorek 13 grudnia. Rejs z Londynu rozpocznie się o godzinie 13:50, w Bydgoszczy Pasażerowie wylądują o 16.00. Natomiast lot powrotny zaplanowano na 16:35. O godzinie 18:50 samolot wyląduje w Londynie. Luton uznawane jest za największe lotnisko w siatce połączeń WIZZ Aira, dlatego nie mogło go zabraknąć także w Porcie Lotniczym Bydgoszcz.


To przede wszystkim kierunek chętnie wybierany przez Pasażerów podróżujących migracyjnie. Jednak to także ciekawy kierunek turystycznie, a dzięki wygodnemu połączeniu autobusowemu z lotniska do centrum stolicy Wielkiej Brytanii dojedziemy w zaledwie 40 minut. Gdzie czeka na nas wiele ciekawych muzeów oraz zabytków. A gdzie spróbować tradycyjnego English Breakfast, jak nie w Londynie?


To dopiero początek budowy siatki połączeń realizowanych przez WIZZ Aira z Lotniska Bydgoszcz. Przewoźnik w kolejnych tygodniach ogłosi kolejne połączenie, zwiększając ofertę lotów w Porcie Lotniczym Bydgoszcz.


Stanisław Gazda

56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page