top of page

Napadli na sklep, ukradli pieniądze i wyroby tytoniowe. Są już w areszcie


Kryminalni z komisariatu w Koronowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na ekspedientkę w sklepie, po czym ukradli pieniądze i wyroby tytoniowe. Zatrzymanie ich wspólnika jest tylko kwestią czasu. Mężczyznom grozi 12 lat pozbawienia wolności.W ubiegłą sobotę (17.09.2022) tuż po 15.00 dyżurny koronowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju w jednej z miejscowości w gminie Koronowo. Wynikało z niego, że sprawcy zaatakowali ekspedientkę i ukradli pieniądze oraz wyroby tytoniowe.


Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którym pokrzywdzona zrelacjonowała całe zajęcie. Okazało się, że do sklepu weszło dwóch mężczyzn w kominiarkach. Jeden z nich obezwładnił kobietę i zasłonił jej usta ręką żeby nie mogła wezwać pomocy, a drugi w tym czasie wszedł za ladę i zabrał pieniądze, a także papierosy i tytoń o wartości kilku tysięcy złotych. Chwilę później sprawcy wybiegli ze sklepu i odjechali. Pomógł im w tym wspólnik, który czekał na nich w aucie.


Działania podjęte przez kryminalnych jeszcze tego samego dnia pozwoliły zatrzymać jednego ze sprawców oraz ustalić personalia dwóch pozostałych. Pierwszy wpadł 25-letni mieszkaniec gminy Koronowo, a tuż po północy następnego dnia (18.09.2022) 23-latek z powiatu świeckiego. Zatrzymanie ich 33-letniego kompana, również w powiatu świeckiego, jest tylko kwestią czasu.


Obaj zatrzymani mężczyźni wraz z zebranym materiałem dowodowym trafili przed oblicze sądu. Sędzia po ich przesłuchaniu oraz zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował napastników na trzy miesiące.


Za rozbój ustawodawca przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.


(gaz)


Fot.: Policja


48 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page