top of page

Nagrody dla bydgoskich sportowców [ZDJĘCIA]


Zawodnicy, trenerzy, prezesi bydgoskich klubów sportowych przybyli dzisiaj do sali konferencyjnej klubu „Zawisza”, żeby odebrać nagrody Prezydenta Miasta Bydgoszczy za wyniki osiągnięte w kończącym się roku.



W imieniu prezydenta Rafała Bruskiego nagrody wręczyła jego zastępczyni Iwona Waszkiewicz. Jako że spotkanie odbywało się tuż przed świętami – towarzyszyły mu składanie życzeń świątecznych i noworocznych oraz słodki poczęstunek.


- To niezwykle miłe dla nas spotkanie, ponieważ państwo swoimi sukcesami rozsławiacie dobre imię Bydgoszczy w Polsce i na świecie, jesteście naszą dumą – mówiła zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz.

Wyróżnieni sportowcy: KAJAKARSTWO

  • Dominika Putto (Zawisza) - złoto w MŚ, złoto i srebro ME,

  • Katarzyna Kołodziejczyk (Zawisza) - 2 srebrne medale ME,

  • Helena Wiśniewska (Zawisza) - 2 złote medale młodzieżowych MŚ, 2 złote medale młodzieżowych ME,

  • Sandra Ostrowska (Zawisza) - 2 złote medale młodzieżowych MŚ, 2 złote medale młodzieżowych ME,

  • Norman Zezula (Zawisza) - srebro MŚ, srebro i 2 brązowe medale młodzieżowych MŚ,

  • Juliusz Kitewski (Zawisza) - brąz młodzieżowych MŚ, brąz młodzieżowych ME,

  • Amelia Braun (Zawisza) - srebro młodzieżowych MŚ,

  • Martyna Jaskólska (UKS Kopernik) - brąz MŚ juniorów,

  • Adrian Kłos (WTS Astoria) - brąz młodzieżowych MŚ.

WIOŚLARSTWO

  • Mateusz Biskup (Lotto/Bydgostia) - złoto MŚ, srebro ME,

  • Natasha Malicka (Lotto/Bydgostia) - srebro ME juniorów,

  • Małgorzata Strybel (Lotto/Bydgostia) - srebro młodzieżowych ME,

  • Paulina Chrzanowska (Lotto/Bydgostia) - brąz młodzieżowych ME,

  • Tomasz Lewicki (Lotto/Bydgostia) - złoto młodzieżowych ME,

  • Barbara Streng (BTW) - brąz młodzieżowych ME,

  • Bartłomiej Sopoński (BTW) - złoto młodzieżowych ME.

LEKKOATLETYKA

  • Iga Baumgart-Witan (BKS) - brąz halowych MŚ, srebro ME,

  • Kinga Gacka (BKS) - brąz halowych MŚ, srebro ME,

  • Adrianna Sułek (Brda) - srebro ME,

  • Marika Popowicz-Drapała (Zawisza) - srebro ME.

SIATKÓWKA

  • Wiktoria Szewczyk (Pałac) - brąz ME juniorów,

  • Piotr Śliwka (Łuczniczka SA) - srebro ME juniorów,

  • Antoni Kwasigroch (Łuczniczka SA) - brąz młodzieżowych ME.

STRZELECTWO

  • Aneta Stankiewicz (Zawisza) - złoto ME,

  • Klaudia Breś (Zawisza) - 2 srebrne medale i brąz ME,

  • Oskar Miliwek (Zawisza) - srebro ME.

PŁYWANIE

  • Krzysztof Matuszewski (MKS Astoria) - złoto i brąz MŚ juniorów, 3 brązowe medale ME juniorów.

TENIS STOŁOWY

  • Vladisław Ursu (Gwiazda) - srebro młodzieżowych ME .

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

  • Paulina Przywecka-Puziak (Start Bydgoszcz) - brąz ME w para podnoszeniu ciężarów.


Tekst i zdjęcia: Stanisław Gazda





#InfoProstoDlaWas



75 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page