top of page

Na dodatek węglowy i świadczenie 40 zł na uchodźcę? Pieniędzy brak!

Odpowiedź na liczne pytania mieszkańców o terminy wypłat dodatku węglowego oraz świadczenia 40 zł na uchodźcę jest tylko jedna – pieniędzy brak. Miasto Bydgoszcz do tej pory nie otrzymało niemal 38 mln złotych z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego na realizację tych zadań.Brakujące 7,6 mln zł na świadczenie 40 zł za schronienie uchodźcy


7.611.400 zł to brakujące środki na wypłaty dla mieszkańców świadczenia 40 zł dziennie za przyjęcie do swojego domu uchodźcy z Ukrainy.

Miasto do tej pory wypłaciło ponad 20,6 mln zł na ten cel. Obecnie 1.112 osób czeka na wypłaty, które miasto mogłoby zrealizować, gdyby posiadało środki finansowane, które przekazuje rząd.

0 zł na dodatek węglowy

Do 16 września do urzędu miasta Bydgoszczy wpłynęło 8.347 tys. wniosków na dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł na jedno gospodarstwo domowe. Według danych z Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków w Bydgoszczy znajduje się 10 tys. gospodarstw, które mogą skorzystać z tej formy dofinansowania.


Miasto 29 sierpnia br. złożyło wniosek do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego o zabezpieczenie środków finansowych na ten cel w kwocie 30 mln zł. Do poniedziałku, 19 września br. nie wpłynęła ani złotówka na ten cel.


(gaz)

53 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page