top of page

Mobilis wjeżdża ponownie do Bydgoszczy i wita się z mieszkańcami


1 stycznia 2023 r. w ramach współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, jako solidny i niezależny operator komunikacji miejskiej rozpoczynamy świadczenie usług przewozu pasażerów dla mieszkańców Bydgoszczy – czytamy w informacji skierowanej do bydgoszczan.Dzięki podpisanej umowie w listopadzie 2021 roku - pisze Mobilis - zapewnimy bydgoszczanom przez najbliższe 9 lat bezpieczne i dogodne warunki podróżowania, obsługując 11 linii autobusowych na terenie całego miasta - 49 nowymi autobusami marki Mercedes-Benz.


Nasza flota autobusowa będzie składać się z 28 szt. pojazdów 18-metrowych oraz 21 szt. pojazdów 12-metrowych. Niskopodłogowe, klimatyzowane autobusy, spełniające najwyższe wymogi w zakresie emisji spalin (Euro6) będą wyposażone w nowoczesne systemy elektroniczne firmy SiMS Bydgoszcz, które ułatwią podróż pasażerom oraz pracę naszym kierowcom. Pasażerowie podczas podróży będą mogli skorzystać z systemu Wi-Fi oraz z portów USB do ładowania urządzeń mobilnych. Tabor będzie też w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie autobusy marki Mercedes-Benz zostały dostarczone przez spółkę EvoBus Polska Sp. z o.o.


Podpisany kontrakt to także nowe miejsca pracy dla kierowców autobusów, mechaników i elektromechaników autobusowych, pracowników nadzoru ruchu oraz planistów. Zajezdnia Mobilis w Bydgoszczy będzie znajdowała się przy ul. Toruńskiej 147, w dogodnej lokalizacji - bezpośredni tramwaj do centrum oraz dwie linie nocne, które zapewnią pracownikom dojazd i powrót z pracy.


Przewozy miejskie są dziś głównym kierunkiem rozwojowym naszej firmy. Cały czas rozwijamy dotychczasową ofertę dotyczącą komunikacji miejskiej. Stolica woj. kujawsko-pomorskiego jest kolejnym miastem po Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, gdzie nasza Spółka obsługuje miejskie przejazdy.


-Cieszymy się, że będziemy mogli ponownie świadczyć swoje usługi dla Bydgoszczy, która jest czwartym obsługiwanym przez naszą firmę miastem. Mamy nadzieję, że pasażerowie będą zadowoleni z nowych autobusów i naszej kompleksowej usługi – mówi Łukasz Trzaska, Prezes Zarządu Mobilis Sp. z o.o.


(gaz)


Fot.: Materiały prasowe.


#InfoProstoDlaWas

97 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page