top of page

Miasto chce przebudowywać ulice. Złożyło wniosek o dofinansowanie


Miasto wyraziło gotowość do dokończenia rewitalizacji ulic na Starym Mieście. Chce też uruchomić kolejny duży pakiet przebudowy ulic, które czekają na twarde nawierzchnie. Właśnie złożony został wniosek o dofinansowanie tych inwestycji środkami centralnymi. Jeśli otrzyma zakładane 30 mln zł - prace ruszą w przyszłym roku.- Przez 7 ostatnich lat z rządowych programów na gminne drogi w miastach wojewódzkich nie trafiła ani złotówka – mówi prezydent Bruski, licząc że to jednak się zmieni…


Bydgoszcz wnioskuje o dofinansowanie zadań miejskich ze środków Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 30 mln zł. Zaplanowano przebudowę 20 bydgoskich ulic. Bardzo ważnym elementem jest dokończenie przebudowy historycznego układu ulic na Starym Mieście (m.in. ul. Pod Blankami, Grodzkiej, Jan Kazimierza). To niezbędny element kompleksowej rewitalizacji Salonu Bydgoszczy.


Kolejną grupę zadań stanowią ulice ułatwiające dojazd do ważnych obiektów użyteczności publicznej (Iławska, Kromera). Ostatnią najliczniejszą grupę ulic do przebudowy stanowią drogi bez twardej nawierzchni. Byłoby to ważne uzupełnienie innych miejskich programów, które pozwoliły w ostatnich latach utwardzić ponad 120 ulic o łącznej długości ponad 35 kilometrów.

Ulice do przebudowy:

 1. ul. Grodzka

 2. ul. Przy Zamczysku

 3. ul. Pod Blankami

 4. ul. Jana Kazimierza

 5. ul. Przyrzecze

 6. ul. Malczewskiego

 7. ul. Zaułek

 8. ul. Iławska (odcinek prostopadły do ul. Fordońskiej)

 9. ul. Janowiecka

 10. ul. Kętrzyńska

 11. ul. Ciechocińska

 12. ul. Żeromskiego

 13. ul. Charzykowska (od Bruskiej do Wiejskiej)

 14. ul. Szamarzewskiego (od Piaski do Błotnej)

 15. ul. Baranowskiego ( od Smukalskiej do Baranowskiego 71)

 16. ul. Piaski (odcinek od Szamarzewskiego - do Piaski 8)

 17. ul. Kotowicza

 18. ul. Kromera

 19. ul. Pogodna

 20. ul. Syrokomli


Decyzje dotyczące przyznania środków na dofinansowanie powyższych zadań, według informacji z Ministerstwa zapadną jeszcze w tym roku.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda


9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page