top of page

Marzec dla słuchu. Szpital Jurasza zaprasza na profilaktyczne badania


Tegoroczna edycja Światowego Dnia Słuchu odbywa się pod hasłem: „Pielęgnacja uszu i słuchu dla wszystkich! Uczyńmy to rzeczywistością”. Z tej okazji Szpital im. dr A. Jurasza zaprasza na profilaktyczne badania słuchu do Kliniki Otolaryngologii SU nr 1 w Bydgoszczy.3 marca obchodzimy Światowy Dzień Słuchu - globalne wydarzenie zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia mające na celu rozpowszechnianie w społeczeństwie wiedzy na temat profilaktyki słuchu oraz promowanie dobrych nawyków pomagających dbać o słuch i zmniejszyć ryzyko jego utraty.


Według raportu WHO problemy ze słuchem stały się obecnie schorzeniem cywilizacyjnym i dotykają coraz młodszych grup wiekowych. Z poważnym niedosłuchem boryka się ponad 460 milionów ludzi na świecie, a na różne zaburzenia słuchu, które negatywnie wpływają na komfort w codziennej komunikacji cierpi ponad 1 miliard ludzi. Szacuje się, że do 2050 r. prawie 2,5 miliarda ludzi na całym świecie – czyli 1 na 4 osoby – będzie miało pewien stopień ubytku słuchu.


Utrata słuchu u dzieci często jest następstwem chorób, takich jak różyczka lub zapalenie opon mózgowych. Odpowiednie szczepienia oraz badania przesiewowe mogą pomóc znacznie zniwelować te przyczyny. U dorosłych natomiast ważne jest, aby dbać o profilaktykę – kontrolować hałas w otoczeniu, dbać o higienę ucha oraz regularnie wykonywać kontrolne badania słuchu.


W przypadku zdiagnozowania choroby kluczowa jest wczesna interwencja umożliwiająca podjęcie odpowiedniego postępowania terapeutycznego. U części pacjentów zadowalające rezultaty osiąga się stosując leczenie chirurgiczne. W przypadku, gdy utrata słuchu jest nieodwracalna dostępny jest szereg nowoczesnych technologii słuchowych takich jak aparaty słuchowe oraz implanty kostne i ślimakowe, pozwalające na zachowanie dotychczasowej jakości życia zarówno u dzieci jak i dorosłych.


W celu uzyskania szczegółowych informacji zwiazanych z badaniem - kontakt pod nr telefonu: 52 585 47 10.


(gaz)


Fot.: master1305 na Freepik

#InfoProstoDlaWas

90 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02