top of page

Mężczyzna wyszedł z zakupami bez płacenia. Widział to obecny w sklepie policjant…


Policjant z Wydziału Kryminalnego z komisariatu na bydgoskim Błoniu, będąc w sklepie w czasie wolnym od służby, zatrzymał mężczyznę, który wyszedł z placówki handlowej z koszem pełnym zakupów nie uiszczając należności za towar. 33-letni mieszkaniec naszego miasta odpowie za kradzież.Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (09.01.2023) tuż przed godziną 20.00. Wówczas policjant z Wydziału Kryminalnego komisariatu na bydgoskim Błoniu, będący w czasie wolnym od służby, był jednym ze sklepów przy ulicy Inowrocławskiej w Bydgoszczy. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że chwilę później potwierdziło się, iż policjantem jest się zawsze, również w czasie wolnym od służby.


W placówce handlowej policjant zwrócił uwagę na mężczyznę idącego w stronę wyjścia z koszem pełnym zakupów. W momencie, gdy klient nie zatrzymał się przy kasach, by zapłacić za produkty i opuścił sklep, policjant wybiegł za nim. Tam informując kim jest zatrzymał 33-latka, który nie miał zamiaru zastosować się do poleceń funkcjonariusza. Na nic się to zdało.


Finalnie kryminalny z komisariatu na Błoniu wprowadził bydgoszczanina do jednego z pomieszczeń sklepu i poinformował o całej sytuacji dyżurnego komisariatu, który na miejsce skierował patrol. Skradzione artykuły spożywcze i chemiczne o wartości ponad 1800 złotych zostały odzyskane.


Nieuczciwy klient trafił do policyjnego aresztu, by następnego dnia usłyszeć zarzut kradzieży.

Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Lidia Kowalska z Sekcji Prasowej KW Policji w Bydgoszczy.


(gaz)


Fot.: Policja


#InfoProstoDlaWas

85 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page