top of page

Kolejny sukces bydgoskich policjantów. Przejęli blisko 2 kilogramy narkotyków


Po raz kolejny policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Tym razem niemal dwa kilogramy. Właściciel zabronionych środków trafił za kraty na najbliższe trzy miesiące.


Na trzy miesiące do aresztu trafił 24-letni bydgoszczanin, którym zainteresowali się bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową. Z ich informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać znaczne ilości substancji zabronionych.


By to potwierdzić w miniony poniedziałek (06.02.2023) w południe skierowali swoje kroki do zajmowanego przez niego garażu na bydgoskich Kapuściskach. Zauważyli go wsiadającego do samochodu i odjeżdżającego. Na widok sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania bydgoszczanin zaczął uciekać. Po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał się i wybiegł z pojazdu. Jego piesza ucieczka również na niewiele się zdała. Mężczyzna został zatrzymany.


Chwilę później okazało się, że podejrzenia policjantów były słuszne. 24-latek w aucie, garażu i mieszkaniu miał znaczne ilości narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1800 gramów różnego rodzaju środków: 3CMC, marihuany, kokainy, grzybków halucynogennych i tabletek 2CB, a także pieniądze w kwocie ponad 13 tysięcy złotych, telefony komórkowe oraz wagi elektroniczne.


Bydgoszczanin po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone środki do laboratorium kryminalistycznego. Wstępne badanie potwierdziło, że są to substancje zabronione ustawą.


Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić 24-latkowi zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków.


Wczoraj (08.02.2023) bydgoszczanin został przewieziony do prokuratury, a następnie do sądu. Sędzia po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował go na trzy miesiące.


Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


(gaz)


Fot.: Policja


#InfoProstoDlaWas

438 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02