top of page

Kolejne policyjne działania „Blokers" na bydgoskim Błoniu


Policjanci z bydgoskiego Błonia przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „BLOKERS". Głównym celem działań było ujawnianie osób spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych oraz osób sprzedających alkohol nieletnim. Działania prowadzone były w oparciu o zgłoszenia dokonane przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Czwartkowa (13.10.2022) akcja, prowadzona w godzinach popołudniowych, ukierunkowana była na przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń w rejonie skwerów, parków i sklepów monopolowych, jak również na przestrzeganie przepisów z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W akcji wzięli udział policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz dzielnicowi. Patrole dyslokowane były w miejscach wynikających ze zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas akcji wylegitymowano 61 osób. Wobec 26 osób, które dopuściły się drobnych wykroczeń policjanci zastosowali pouczenia. Nałożyli 12 mandatów karnych za wykroczenia porządkowe. W trakcie działań funkcjonariusze pełnili służbę zarówno w patrolach pieszych oraz z wykorzystaniem rowerów policyjnych. Łącznie w trakcie działań funkcjonariusze z komisariatu na Błoniu zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie środków narkotycznych oraz jedną osobę poszukiwaną.


Jednocześnie funkcjonariusze zapowiadają, że w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa działania odbywać się będą cyklicznie.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda


#InfoProstoDlaWas

59 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02