top of page

Karnawał w listopadzie? W Operze Nova jest to możliwe!


Lew, Kura, Osioł – byli kiedyś ludźmi. Tancerzami, muzykami, śpiewakami! Tak! To despotyczny Dyrektor Skamielina uczynił z ludzi zwierzęta, a właściwie stwory do nich podobne. I taka magiczna przemiana możliwa była tylko w czasie Karnawału ZwierzątWkrótce widzowie Opery Nova będą świadkami zapierającego dech w piersiach

spektaklu. Niejako w cieniu wielkiej produkcji do opery „Faust”(premiera 8 października) trwają przygotowania do wystawienia kameralnego spektaklu edukacyjnego dla dzieci „Karnawał zwierząt” - do 14.miniatur muzycznych Camille'a Saint-Saënsa.


To będzie wspaniała lekcja muzyki dla najmłodszych melomanów, którzy śledząc dowcipną akcję jednocześnie uczą się rozpoznawać brzmienie instrumentów muzycznych: kwintetu smyczkowego, instrumentów dętych i fortepianów.


Reżyseruje Agnieszka Płoszajska, kierownictwo muzyczne spoczywa w rękach Marty Szymańskiej, autorem scenariusza jest Emil Płoszajski ,scenografię zaprojektowała Matylda Kotlińska.


Premiera 19 listopada. Sprzedaż biletów na 5 listopadowych spektakli rozpocznie się 5 września. Bilety w cenach 50/25 zł.


Stanisław Gazda

47 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page