top of page

Jutro otworzy się przed Wami Kraina Marzeń! [ZDJĘCIA]


Już od 5 listopada czeka Was podróż do Krainy Marzeń! Będziecie mogli odkrywać zupełnie nowe, niesamowite świetlne scenerie w parku iluminacji w Myślęcinku – gdy rozbłyśnie iluminowana atrakcja – „Kraina Marzeń”. Jak zinterpretujecie stworzoną narrację? To zależeć będzie tylko od Waszej wyobraźni…
To już druga z rzędu edycja Lumina Parku w Zaginionym Świecie, który odtąd staje się Krainą Marzeń. A to za sprawą Spółki Lumina Parki oraz Blachere Illumination, które oprócz bydgoskiej „Krainy Marzeń” stworzyły jeszcze sześć podobnych miejsc w Europie.


-Tegoroczny Lumina Park Bydgoszcz w niczym nie przypomina zeszłorocznego – to zupełnie nowa i nowatorska koncepcja, dzięki współpracy z istniejąca od pięćdziesięciu lat i od trzech w Polsce - firmą Blachere Illumination – mówi Jan Szagdaj – prezes Spółki. - „Kraina Marzeń” jest dwukrotnie większa niż ubiegłoroczny „Zaginiony Świat”, a co za tym idzie przybyło punktów świetlnych o około dwóch tysięcy. Kilometrowa ścieżka po „Krainie Marzeń” ubrana jest nie tylko w światło, ale także w dźwięk, oddający klimat poszczególnych miejsc.


Koncepcja Lumina Parku zrodziła się z dziecięcych marzeń – o zwierzętach, podróżach, bajkach, grach, słodyczach, kwiatach i… strachach. To przełożyło się na wystrój „Krainy Marzeń”. Każdy ze światów dziecięcych marzeń ma tu swoje iluminacyjne odzwierciedlenie.


Przy okazji otwarcia wszystkich Lumina Parków pojawia się pytanie: Co z prądem? Co z oszczędnością? Jak to się ma do kryzysu energetycznego? Okazuje się, że blisko pół miliona ledowych punktów świetlnych zużywa zaledwie 20 kilowatów! Czyli nawet mniej niż potrzeba do pracy pieca w pizzerii! To także zasługa firmy Blachere Illumination, która przoduje w stosowaniu nowoczesnych, energooszczędnych iluminacji świetlnych.


„Kraina Marzeń” czynna będzie do lutego przyszłego roku od wtorku do niedzieli.

Godziny otwarcia są zależne od zachodu słońca:

Od 5.11 do 30.11 - 16:30

Od 01.12 do 09.01 - 16:00

Od 10.01 do 31.01 - 16:30

Od 01.02 - 17:00

Park otwarty jest do godziny 21, ostatnie wejście odbywa się o 20:00. Uwaga! Park jest zamknięty w poniedziałki (oprócz 31.10 oraz 5.12).


Tekst i zdjęcia: Stanisław Gazda#InfoProstoDlaWas

272 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02