top of page

Już można zaszczepić się przeciwko grypie


Od 1 września w placówkach medycznych m.in. w POZ oraz aptekach można przyjąć szczepionkę przeciwko grypie. Żadna z osób, która zgłosi się na szczepienie, za samą usługę nie zapłaci. Jej koszt pokryje NFZ – za każde podanie szczepionki przeciwko grypie zapłaci 21,83 zł. Koszt obejmuje kwalifikację do szczepienia oraz podanie szczepionki przez osobę uprawnioną.Szczepionki przeciwko grypie dostaną bezpłatnie (na podstawie wystawionej recepty i w zależności od szczepionki):

· kobiety w ciąży,

· seniorzy w wieku powyżej 75 lat.


Z częściową refundacją szczepionki będą mogli kupić (zgodnie z zakresem wskazań refundacyjnych oraz na podstawie wystawionej recepty i w zależności od szczepionki) m.in.:

· pacjenci 18 – 65 lat oraz dzieci w wieku od 2 – 5 lat – narażeni na ryzyko wystąpienia powikłań pogrypowych, ( w poprzednim nagraniu dźwięku w miejscu zaznaczonym na czerwono wkradła się drobna pomyłka, za którą bardzo przepraszam)

· pacjenci powyżej 65 lat,

· dzieci od ukończenia 6. miesiąca życia do ukończenia 2 lat oraz od 5 do 18 lat.


Decyzję o wysokości odpłatności za szczepienie podejmuje osoba wystawiająca receptę.


Dla pozostałych osób szczepionka przeciw grypie jest płatna. Pacjent pokrywa koszt preparatu, natomiast NFZ płaci za szczepienie.


Aktualizowany na bieżąco wykaz punktów szczepień na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz szczegółowe informacje nt. szczepień ochronnych przeciwko grypie znajdziecie Państwo na naszej stronie http://nfz-bydgoszcz.pl/artykul/54/3821/gdzie-sie-zaszczepisz-przeciw-grypie.

(gaz)

54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page