top of page

Interwencja Eko Patrolu, mandat i odmiana losu samotnej matki

W połowie września br. strażnicy miejscy z Eko Patrolu przeprowadzili kontrolę środowiskową w jednej z fordońskich nieruchomości. Interwencja została podjęta w wyniku zgłoszenia dotyczącego gęstego, czarnego dymu, który wydobywał się z komina posesji.Na miejscu funkcjonariusze zastali lokatorkę, która w piecu budynku gospodarczego spalała podkłady kolejowe. Kobieta usprawiedliwiała to swoją trudną sytuacją życiową, jest bowiem matką samotnie wychowującą dwoje dzieci będąc bez pracy i środków pozwalających na zakup jakiegokolwiek opału.


Z uwagi na to, że podkłady kolejowe zaliczane są do odpadów wyjątkowo niebezpiecznych, została ona ukarana grzywną w drodze mandatu karnego z nakazem usunięcia odpadów przez wyspecjalizowaną firmę.


Z myślą o trudnej sytuacji życiowej mieszkanki Fordonu – strażnicy z własnej inicjatywy powiadomili Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej, zwracając się z wnioskiem o podjęcie działań pomocowych w ramach posiadanych uprawnień ustawowych.


Na efekt nie trzeba było długo czekać - kilka dni później kobieta uzyskała dofinansowanie na zakup opału, a także inną pomoc, m.in. bezpłatne obiady dla jej dzieci w szkole.


Parę tygodni po interwencji fordonianka nadesłała do Straży Miejskiej kopię faktury za wykonaną usługę wywozu i utylizacji odpadów niebezpiecznych, do której załączyła zdjęcie pojazdu wywożącego przedmiotowe odpady.


A my lubimy historie, które dobrze się kończą…


(gaz)


Fot.: SM


#InfoProstoDlaWas

70 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02