top of page

Idą od Tatr do morza, by uzbierać dla Zosi na najdroższy na świecie lek. Wkrótce będą w Bydgoszczy!


Uczestnicy akcji "Pieszo po zdrowie": Tomasz Szcześniewski i Jacek Szcześniewski wraz z przyjacielem Karolem Zdrojewskim już 26. września zawitają do Bydgoszczy. To dla nich szczególnie ważne, bo Bydgoszcz jest ich miastem wojewódzkim.Panowie 19. sierpnia wyruszyli z Zakopanego w pieszą pielgrzymkę po Polsce. Początkowo planowali przejść całą Polskę - z Zakopanego na Hel w 50 dni, jednak już w drodze okazało się, że zainteresowanie akcją wśród Polaków jest tak duże, że trzeba było przeplanować trasę i rozłożyć ją na dłuższy czas, tak, by podróżnicy mogli więcej czasu poświęcić na spotkania z ludźmi, którzy chcą okazać im wsparcie.


Cały ten wysiłek po to, by zebrać pieniądze dla córki Tomasza (a wnuczki Jacka)- chorej na rdzeniowy zanik mięśni 17-miesięcznej Zosi Szcześniewskiej. Walka toczy się o najdroższy lek świata - terapię genową wycenioną na 9, 5 mln zł. Zosi nie objęła ogłoszona kilka tygodni temu refundacja NFZ. Warunkiem pokrycia kosztu terapii genowej przez NFZ jest nieukończenie przez dziecko 6 miesiąca życia. Zosia ma aktualnie 17 miesięcy.


Akcję można śledzić na Facebooku na stronie PieszoPoZdrowie, a każdy, kto chciałby wesprzeć tę niesamowitą inicjatywę, ale nie jest w stanie spotkać się z trzema niezwykłymi wędrowcami, może to zrobić poprzez stronę siepomaga .pl/50dni


Harmonogram pozostałej do przejścia trasy:


26. września Solec Kujawski - Bydgoszcz

27. września Bydgoszcz

28. września Bydgoszcz - Nakło

29. września Nakło - Mrocza

30. września Mrocza - Sępólno Krajeńskie

1. października Sępólno Krajeńskie

2. października Sępólno Krajeńskie - Tuchola

3. października Tuchola - Czersk

15. października FINAŁ AKCJI NA HELU.


Stanisław Gazda

63 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page