top of page

Fotopułapki zadziałały – zarejestrowały kolejne wykroczenia!


Dzięki zapisowi z fotopułapek, bydgoscy strażnicy miejscy w okresie ostatnich tygodni kilka razy stwierdzili wykroczenia polegające na zanieczyszczeniu miejsc publicznych odpadami.Pierwsze zdarzenie miało miejsce w dniu 10 października br. około godziny 21:00 w pobliżu jednego z ogródków działkowych na terenie naszego miasta. Sprawcą okazał się kierujący samochodem marki Mercedes Sprinter, który pozbył się zużytych części samochodowych wykonanych z tworzyw sztucznych oraz opon. Śmieci zostały przez niego wyrzucone do wystawionych tam pojemników, które były przeznaczone do innego rodzaju odpadów oraz przy tych kontenerach. W trakcie przeprowadzonych czynności wyjaśniających funkcjonariusze ustalili właściciela przedmiotowego pojazdu, który przyznał się do zarzucanego mu czynu, za co został ukarany najwyższym możliwym mandatem przewidzianym za to wykroczenie w wysokości 500 zł. Ponadto sprawca uprzątnął także pozostawione wcześniej odpady. Sprawa została także przekazana do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.


Następne wykroczenie zostało popełnione 3 listopada br. około godz. 4:00. Tym razem okazało się, że właściciel pojazdu marki Fiat Ducato pozbył się starych płyt ze sklejki, zanieczyszczając teren przy wiacie śmietnikowej. Dodatkowo sprawca przywiózł ze sobą pojemnik na odpady o pojemności 1 100 litrów, który był wypełniony zużytymi i połamanymi płytami ze sklejki meblowej oraz innymi odpadami komunalnymi. Tego samego dnia około godz. 18:50 w pobliżu wiaty ponownie podjechał ten sam pojazd, którego kierowca wyładował znaczną ilość kartonów i pozostawił je przy wiacie. W wyniku przeprowadzonych czynności służbowych strażnicy ustalili, że kontener pozostawiony przez sprawcę został zabrany wcześniej z wiaty śmietnikowej na innym osiedlu. Municypalni ustalili również kierującego, który przyznał się do popełnionych czynów. Z uwagi na fakt, iż wykroczenie popełnił dwukrotnie, został on ukarany dwoma mandatami po 500 zł.


Do kolejnego zdarzenia doszło w dniu 13 listopada br. w pobliżu tych samych ogródków działkowych, gdzie miesiąc wcześniej podrzucone zostały zużyte plastikowe części samochodowe. Jednak tym razem sprawca pozostawił gałęzie sosnowe tuż przy pojemniku … na odpady zielone. Jak się później okazało pojemnik ten był wypełniony jedynie w około 30% objętości. W trakcie przeprowadzonych czynności wyjaśniających strażnicy ustalili sprawcę, który posprzątał podrzucone odpady zielone i został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.


(gaz)


Fot. SM#InfoProstoDlaWas

49 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02