top of page

Filmowy wrzesień z Moderatorem. Polujcie na wejściówki na pokaz i spotkanie z Jerzym Skolimowskim


Czuć jesień…bo jesienią zawsze Moderator zaprasza bydgoszczan na pokazy specjalne filmów, których jest koproducentem. I tak będzie również w tym roku.Grupa Moderator jest koproducentem „IO”, nagrodzonego w Cannes, wzruszającego i alegorycznego filmu Jerzego Skolimowskiego. Ten wybitny artysta już 3 września będzie gościem Festiwalu Filmowego Przeźrocza.


UWAGA! Komisja Oscarowa przekazała we wtorek (30.09.), że polskim kandydatem do Oscara został "IO" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego.


Na pokaz specjalny, który odbędzie się w kinie Orzeł 3 września o 20.30, Moderator przygotował dla wielbicieli talentu Jerzego Skolimowskiego, wejściówki.


Jak będzie można je zdobyć? Wystarczy śledzić FB: https://www.facebook.com/grupamoderator Tam pojawią się wszelkie informacje i instrukcje.


O czym jest film?

IO” za sprawą niezwykłego zwierzęcego bohatera wykracza poza ludzką perspektywę, ale to przede wszystkim film głęboko humanistyczny – manifest w obronie tego, co pozostało w nas niewinne. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. (*opis pochodzi z materiałów dystrybutora) A tutaj zwiastun „IO”: https://www.youtube.com/watch?v=ztY2HE6ZNNo


Ale to nie wszystko! Już wkrótce grupa Moderator zaprosi bydgoszczan na kolejny film, którego jest koproducentem. I również będzie to pokaz specjalny, przed premierą w kinach, z udziałem twórców i artystów.

„Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka, to film oparty na prawdziwej historii, opowieść o przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego. „Johnny” we wrześniu będzie walczył o Złote Lwy podczas 47. FPFF w Gdyni. Zaraz potem, 22 września 2022 roku, pokaz specjalny w Bydgoszczy. Na ten film również będą od Moderatorai wejściówki!


W rolę księdza Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik. Patryka Galewskiego gra Piotr Trojan wielokrotnie nagradzany za występ w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę.


O czym jest ten film?


- Uważam, że ten film będzie bardzo ważny, gdyż opowiada o cudownych międzyludzkich relacjach. O tym, jak powinniśmy się szanować, jak jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. I jak nie powinniśmy oceniać się po powierzchownych cechach, bo ważna jest przyjaźń drugiego człowieka. To jest coś, co w tej chwili w życiu jest nam bardzo potrzebne. Ten film może dać siłę wielu osobom i zmusić do przemyśleń – mówi Anna Dymna. (cytat pochodzi z materiałów dystrybutora).


Stanisław Gazda


Fot.: „Johnny”.Piotr Trojan, Dawid Ogrodnik – kadr z filmu.

64 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page