top of page

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet w Bydgoszczy. Usłyszymy: Jolka, Jolka pamiętasz?


18 listopada 2022r. godz. 19.00 w Teatrze Adria w Bydgoszcz wystąpi Felicjan Andrzejczak, który 7 sierpnia wyruszył w niezwykłą trasę koncertową –Felicjan Andrzejczak Jolka, Jolka pamiętasz? To już 40 lat wielkiego przeboju!”Felicjan Andrzejczak jest doskonale znanym, jednym z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce, który niezmiennie od lat występuje na najważniejszych wydarzeniach medialnych w kraju, wykonując wielki przebój, jakim bez wątpienia jest: Jolka, Jolka pamiętasz?! Rok 2022 jest jubileuszem dla tego przeboju!


Andrzejczak dobrał do trasy koncertowej grono najlepszych muzyków polskiej estrady oraz wielu topowych gości. Podczas koncertów jubileuszowych usłyszycie znane pokoleniom i wykonywane przez Felicjana Andrzejczak, m.in.: „Czas Ołowiu”, czy „Noc Komety”, a także wiele innych cudownych piosenek, które mogły dotąd umknąć Waszej uwadze, które będą wykonane w znakomitych aranżacjach i oczywiście wielki przebój „Jolka, Jolka pamiętasz”.

Klimat przygotowany przez artystę oraz wybitnych muzyków towarzyszących Felicjanowi Andrzejczakowi, a także przygotowana na to muzyczne widowisko gra świateł i dźwięków przeniosą widzów w niezwykłą muzyczną podróż. Warto uczestniczyć wyjątkowej trasie!


Piosenki Felicjana Andrzejczaka w latach 80-tych plasowały się w czołówkach list przebojów. Mocny wokal i niezwykła interpretacja. Na polskiej scenie muzycznej nie pojawił się przypadkowo... Ten artysta miał naprawdę solidne przygotowanie! Ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec oraz studiował na Wydziale Wychowania Muzycznego Studium Nauczycielskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Soul i blues – te rodzaje muzyki fascynowały go i inspirowały do dalszych poszukiwań. Choć wielkie wrażenie wywarł na nim Czesław Niemen, to doskonale wiedział, że trzeba znaleźć swój sposób śpiewania i iść za swoją wrażliwością. Od początku bał się rutyny i estradowej sztampy. Interesowały go koncerty na wysokim poziomie.


W 1978 ukazał się jego jeden z największych przebojów „Peron łez". Ten utwór otworzył mu drogę do Koncertu Premier na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Otrzymane wyróżnienie sprawiło, że na stałe zagościł na zawodowej scenie. Pod koniec 1982 roku został zaproszony do współpracy z zespołem Budka Suflera. To właśnie z Felicjanem Andrzejczak, doskonale wszystkim znany zespół Budka Suflera nagrała swój najsłynniejszy przebój „Jolka, Jolka pamiętasz" oraz „Czas ołowiu" i „Noc Komety", którą zaśpiewał wspólnie z Urszulą.


Koncert już wkrótce, a bilety można kupić za pośrednictwem: https://www.ebilet.pl/artysta/felicjan-andrzejczak oraz https://www.kupbilecik.pl/baza/2665/Felicjan+Andrzejczak/.


(gaz)


#InfoProstoDlaWas

51 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02