top of page

ENERIS Proeco uruchamia elektroniczne tablice informacyjne z danymi o emisji

ENERIS Proeco przygotował dla mieszkańców Bydgoszczy elektroniczne tablice informacyjne z danymi o emisji pochodzącej z bydgoskiej instalacji termicznego przekształcania odpadów niebezpiecznych. Pierwsza z nich została właśnie uruchomiona.ENERIS Proeco zarządza instalacją termicznego przekształcania odpadów niebezpiecznych, która działa w Bydgoszczy bezawaryjnie od blisko 30 lat. Podczas licznych spotkań z mieszkańcami oraz przedstawicielami bydgoskich Rad Osiedli wielokrotnie pojawiał się postulat uruchomienia elektronicznej tablicy informacyjnej, pokazującej średniodobowe wartości emisyjne bydgoskiej instalacji a także prezentującej normy dopuszczone przepisami prawa. Odpowiedzią na te oczekiwania jest zainstalowana właśnie na ogrodzeniu bydgoskiej instalacji elektroniczna tablica informacyjna, a także druga tablica, przygotowana do uruchomienia na terenie Osiedla Kapuściska.


- „Zależy nam na tym, aby nasi sąsiedzi mieli stały dostęp do aktualnych informacji o pracy naszej instalacji, dlatego zwróciliśmy się z prośbą do Pana Grzegorza Dudzińskiego, Prezesa Zarządu RSM „Jedność”, o wskazanie miejsca znajdującego się w zasobach Spółdzielni, które pozwoli na montaż takiej tablicy na terenie Osiedla Kapuściska. Instalacja tablicy oraz wszelkie kwestie techniczne, w przypadku pozytywnego rozpatrzenia tej propozycji, oczywiście bierzemy na siebie.” – powiedział Artur Wołowski, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Naczelny ENERIS Proeco.


Przypomnijmy, że od grudnia 2021 roku, pod adresem http://emisja.eneris.pl funkcjonuje już internetowy serwis prezentujący informacje o średniodobowych danych emisyjnych pochodzących z instalacji ENERIS Proeco, a także dane o produkcji ciepła. Nowe tablice informacyjne pozwolą na dostęp do tych informacji każdemu mieszkańcowi Bydgoszczy bez konieczności używania smartfonu czy komputera.

(gaz)

Fot. Materiały prasowe.

35 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02