top of page

Dziennikarze kontra samorządowcy w meczu charytatywnym Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz


Powoli zbliża się 6 edycja Wielkiego Meczu Charytatywnego Metropolii Bydgoszcz. Zaplanowano go na niedzielę, 25 września 2022 r. o godz. 14:00.


Samorządowcy będą w piłkę kopaną rywalizować z dziennikarzami na Stadionie Miejskim przy ul. Sielskiej 12a w Fordonie, i to emocjonujące sportowe widowisko połączone będzie z organizowanym w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego festynem pn. „Rodzinna niedziela na sportowo”, z licznymi atrakcjami dla dzieci i młodzieży.Za sprawą dotychczasowych 5 edycji organizowanego w Bydgoszczy Meczu Charytatywnego, dzięki ofiarności sponsorów, zawodników oraz kibiców udało się zebrać blisko 100 000 zł. W tym roku samorządowcy z Metropolii Bydgoszcz oraz dziennikarze lokalnych mediów będą rywalizować na piłkarskim boisku, grając na rzecz dotkniętych przez los dzieci.


Zebrane środki – podobnie jak poprzednio – zostaną podzielone pomiędzy Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Centrum Administracyjne Placówek OpiekuńczoWychowawczych w Karolewie z przeznaczeniem na organizację wypoczynku i czasu wolnego podopiecznych w czasie zimowych ferii i letnich wakacji.


Zbierane we wcześniejszych edycjach meczu środki pozwoliły na zorganizowanie m.in. kolonii dla dzieci, a także jednodniowych wycieczek do atrakcyjnych miejsc w naszym regionie i sąsiednich województwach. Były organizowane również wspólne wyjścia na lody, do Myślęcinka, do muzeów, sal zabaw, kin itp. Dzieci spędzały aktywnie czas, korzystając m.in. z basenów, ścianek wspinaczkowych i kręgielni.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda

59 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page