top of page

Dzielmy się ciepłem!


W sześciu miejscach Bydgoszczy umieszczone zostały wieszaki, na których mieszkańcy mogą zostawić ciepłe ubranie na zim dla osób potrzebujących. Akcję, po pandemicznej przerwie, wznowi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzielmy się ciepłem!
MOPS powraca do akcji Wymiana ciepła, która polega na pozostawianiu w wyznaczonych miejscach zimowej odzieży, z której mogą skorzysta osoby potrzebujące. Jak pokazały poprzednie edycje, mieszkańcy Bydgoszczy chętnie dzielą się ubraniami, których już nie noszą, a które mogą zyskać drugie życie. Poza aspektem słonecznym, akcja ma również wymiar ekologiczny.


Uczestnikiem akcji Wymiany ciepła może być każdy, kto chce pomóc zostawiając ciepłą zimową odzież. Można zostawić ubrania zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.


Osoby, które chcą skorzystać z wieszaka mogą wybrać dla siebie kurtkę, płaszcz, sweter, czapkę wszystko anonimowo, bez zbędnych formalności. Pozostawiona odzie powinna być kompletna, czysta, bez uszkodzeń, które uniemożliwiaj jej używanie np. zepsute zamki, brak guzików.


Wieszaki ulokowane zostały na:

ul. Ogrodowej 9, przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bydgoszczy

ul. Jesionowej 24, przy Parafii Bożego Ciała

ul. B. Śliwińskiego 12, przy Bydgoskim Ośrodku Rehabilitacji, Terapii Uzależnień BORPA

ul. J. Porazińskiej 9, przy Dziale Pomocy Środowiskowej nr 4

ul. Kapuściska 10, przy Dziale Pomocy Środowiskowej nr 6

ul. Czerkaskiej 22, przy Dziale Pomocy Środowiskowej nr 1,2,3.


(gaz)


42 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02