top of page

Dwaj bydgoszczanie z zarzutami dotyczącymi posiadania narkotyków [ZDJĘCIA]


Niemal pół kilograma marihuany zabezpieczyli policjanci z bydgoskiego wydziału narkotykowego. 23-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Zarzuty usłyszał również 21-latek, który także posiadał narkotyki.Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców bydgoskiej komendy ustalili, że mieszkaniec Glinek może mieć związek z przestępczością narkotykową. By to potwierdzić w ubiegły wtorek (21.02.2023) pojechali pod jego miejsca zamieszkania. Po przyjeździe na miejsce zauważyli jak z posesji wychodzi podejrzewany mężczyzna i kieruje swoje kroki do zaparkowanych nieopodal pojazdów, po czym rozmawia z kierowcą volkswagena, a następnie podchodzi do bmw.


Sytuacja na tyle zaciekawiła policjantów, że nie zwlekając postanowili wylegitymować 21-latka, ale również kierowcę z volkswagena, z którym ten rozmawiał. Funkcjonariusze od razu zauważyli zdenerwowanie obu mężczyzn i postanowili to sprawdzić.


W pierwszej kolejności przeszukali ich samochody. Policyjny nos nie zawiódł funkcjonariuszy. Chwilę później w volkswagenie należącym do 23-latka policjanci znaleźli kartony z suszem roślinnym i trzy telefony. Natomiast w aucie 21-latka zabezpieczyli zawiniątka z tego samego rodzaju środkami, a chwilę później w jego mieszkaniu woreczek strunowy z tą samą substancją, a także kilka tysięcy złotych.


Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że wszystkie zabezpieczone środki to marihuana. Trafiła ona do policyjnego laboratorium kryminalistycznego.


Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Ponadto, w trakcie sprawdzania personaliów starszego z mężczyzn w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.


Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyznom zarzuty. Młodszy odpowie za posiadanie narkotyków, a starszy za posiadanie ich w znacznej ilości.


W miniony piątek (24.02.2023) Sąd zadecydował o aresztowaniu 23-latka na 3 miesiące, grozi mu do 10 lat pozbawieniu wolności.


(gaz)

Fot.: Policja#InfoProstoDlaWas54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02