top of page

„Dbaj o Zdrowie” w Bydgoszczy. Konferencja i dużo profilaktyki


Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy zaprasza na konferencję naukowo-szkoleniową „Dbaj o Zdrowie” pod Patronatem Honorowym Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Już 7. marca w Bydgoszczy swoje wykłady wygłoszą znakomici naukowcy, a w Bydgoskim Centrum Finansowym wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bogatej oferty bezpłatnych badań profilaktycznych.
Przy ul. Jagiellońskiej 1 w Bydgoszczy, od godz. 9:45 do godz. 15:00, na placu przed Bydgoskim Centrum Finansowym oraz wewnątrz obiektu, powstanie Miasteczko Profilaktyczne, w którym wszyscy goście i mieszkańcy będą mogli skorzystać z badań profilaktycznych takich jak m.in.:

· badanie mammograficzne,

· badanie spirometryczne,

· badanie osteoporozy,

· badania w kierunku HCV,

· diagnoza skóry,

· badanie antropometryczne.

Oprócz specjalistycznych i bezpłatnych badań, nie zabraknie także porad i konsultacji specjalistów takich jak np.:

· porady w kształtowaniu zdrowego stylu życia,

· porady w zakresie profilaktyki chorób układu oddechowego,

· nauka udzielania pierwszej pomocy,

· porady w zakresie leków i suplementów diety,

· warsztaty pielęgniarskie i kosmetologiczne,

· program profilaktyka 40+,

· porady dietetyka.


Specjaliści z Narodowego Funduszu Zdrowia pomogą:

1) uzyskać informację z zakresu funkcjonowania sytemu opieki zdrowotnej i powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego,

2) otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ),

3) potwierdzić profil zaufany,

4) uzyskać pomoc przy pierwszorazowym logowaniu się do Internetowego Konta Pacjenta, wraz z jego podstawową konfiguracją,

5) wykonać pomiary wzrostu, wagi i składu ciała (wskaźnik BMI), doradca ds. profilaktyki wskaże klientom normy uzyskanych pomiarów, doradca będzie również zachęcał do skorzystania z programów profilaktycznych finansowanych przesz NFZ (m. in. mammografia, cytologia, kolonoskopia, Profilaktyka 40+) oraz będzie udzielał informacji dotyczących promocji zdrowia, czy Akademia NFZ.

Przy stanowisku NFZ utworzony zostanie również Kącik Małego Klienta, w którym dzieci poprzez zabawę, kolorowanki zapoznają się z zasadami dbania o zdrowie, podczas gdy rodzice skorzystają z badań profilaktycznych i konsultacji.


- Dbanie i kontrolowanie naszego zdrowia jest bardzo ważne. Bardzo się cieszę, że udało się stworzyć bardzo bogatą ofertę badań specjalistycznych oraz zaprosić sztab specjalistów, który udzieli bezpłatnych porad dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Samokontrola jest bardzo ważna i gorąco do niej zachęcam – zachęca Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy, Wojciech Koper.


Najważniejszym punktem wydarzenia będzie jednak konferencja szkoleniowo-naukowa, która odbędzie się równolegle w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Konferencja będzie doskonałą okazją do prezentacji aktualnych zagadnień związanych z promocją zdrowia i wymiany doświadczeń między specjalistami i naukowcami.

Wykład inauguracyjny „Aktualne zagrożenia nowymi chorobami zakaźnymi w Polsce” wygłosi Konsultant Krajowy w Dziedzinie Epidemiologii, prof. Iwona Paradowska–Stankiewicz. Następnie, dr hab. inż. Katarzyna Przybyłowicz, prof. UWM przybliży zagadnienia dotyczące żywności w wykładzie pn. „Żywność, żywienie a zdrowie- co wiemy i dokąd zmierzamy? Minimum słów, maksimum działania”. Podsumowujący wykład nt. „Jakie objawy powinny nas zaniepokoić-kiedy zgłosić się do lekarza” przedstawi dr n. med. Waldemar Gadziński. Konferencję uświetni występ Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Brodnicy.


(gaz)#InfoProstoDlaWas

68 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02