top of page

Czynem chuligańskim nastolatków z Fordonu zajmie się sąd…

Fordońscy policjanci zatrzymali dwie osoby mające związek z niszczeniem mienia na terenie Fordonu. 16-latka oraz jej 19-letni kolega odpowiedzą za dewastację wiat przystankowych oraz ich wyposażenia. Czyn ten został zakwalifikowany jako chuligański. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.


W miniony wtorek (04.10.2022) około 01:40 dyżurny fordońskiego komisariatu został powiadomiony przez świadka o dwóch osobach dewastujących przystanek autobusowy na ulicy Rejewskiego a Akademicka w Bydgoszczy. Sprawcy rzucali elementami wyposażenia wiaty na drogę.


Na miejsce natychmiast skierowany został patrol, który po dojechaniu na miejsce w pierwszej kolejności usunął leżącą na środku ulicy wyrwaną ławkę, która stwarzała bezpośrednie zagrożenie dla kierowców. Następnie policjanci opatrolowali przyległy teren za osobami mającymi związek z tą dewastacją. W rejonie kolejnego przystanku na wspomnianej ulicy policjanci zauważyli dwie osoby odpowiadające rysopisom sprawców. 16-latka oraz 19-latek zostali wylegitymowani. Podczas czynności byli wulgarni i pobudzeni. Na dodatek dookoła nich leżały wyrwane elementy z przystanku. Oboje zostali przewiezieni na komisariat. Mężczyznę poddano badaniu stanu trzeźwości, które wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie.


19-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący zniszczenia mienia o wartości 600 złotych, który został zakwalifikowany jako czyn chuligański, co oznacza zwiększenie wymiaru kary.

Natomiast 16-latka została odebrana z jednostki przez matkę. Również ona usłyszy ten sam zarzut. Materiały w jej sprawie trafią do sądu rodzinnego, który oceni stopień demoralizacji nieletniej i zastosuje odpowiednie środki wychowawcze.


(gaz)


Zdjęcie ilustracyjne.

100 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02