top of page

Co jest grane? "Chcemy wygrać z sepsą!" - 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA]


Trwa 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra zbiera na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.Tegoroczny finał WOŚP przebiega pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zbierane podczas 31. Finału WOŚP zostaną przeznaczone na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.


„Chcemy walczyć z sepsą. To nie choroba, ale reakcja organizmu na zakażenie. Organizm się broni; aby ta walka była skuteczna, trzeba wyposażyć, według naszych szacunków, ponad 80 laboratoriów szpitalnych w sprzęt, który będzie bardzo szybko diagnozował i określał jak można skutecznie leczyć pacjenta” – mówił prezes WOŚP Jerzy Owsiak.


W Bydgoszczy koncerty odbywają się na Starym Rynku. Na Orkiestrowej scenie zobaczymy i usłyszymy jeszcze…

• 15:30 – Butelki Zwrotne

• 17:00 – Lila

• 17:30 – Bydzia-com-band!

• 18:30 – Kali

• 19:00 – Roan

• 20:00 – Światełko do nieba (bez fajerwerków)

• 20:15 – Gibbs & Dopehouse


Wśród imprez sportowych odnotować należy m.in. bicie rekordu liczby osób, które na ergometrze wioślarskim pokonają 500 m, wspólne treningi biegowe i kolarskie w LPKiW. Można wziąć też udział w licznych licytacjach, m.in. dzień w ratuszu z prezydentem Bydgoszczy, zwiedzanie Sejmu w towarzystwie posłów z regionu czy lot szybowcem nad miastem.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda
#InfoProstoDlaWas

158 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02