top of page

CITY TRAIL w Bydgoszczy po raz trzeci


Przełajowe 5 km w Myślęcinku oraz krótsze biegi dla dzieci i młodzieży - tak w wielkim skrócie wyglądają zawody organizowane pod szyldem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Trzeci bieg z pięciu zaplanowanych na sezon 2022/2023 w Bydgoszczy odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia. W grudniowych zawodach wzięło udział 365 biegaczy. Zwycięstwo odnieśli Miłosz Tomaszewski i Olga Ochal. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 11 stycznia. Rejestracja będzie możliwa również w niedzielnym biurze zawodów. Organizatorzy zachęcają do skorzystania ze specjalnej akcji "Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!".

Bezpłatny udział w niedzielnym biegu"Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!" - to promocja skierowana do osób, które mają tzw. karnety na wszystkie biegi CITY TRAIL w trakcie sezonu. Każda z nich może przyjść na bieg z kimś bliskim, kto pobiegnie bez opłaty startowej.

Zależy nam, by rozwijać nasze biegi i docierać do jak najszerszego grona osób - także dopiero początkujących biegaczy. CITY TRAIL to dobre miejsce na początek biegowej przygody, ponieważ nie mamy limitu czasu na pokonanie trasy. A sam dystans - 5 km - jest dostępny dla każdej, zdrowej osoby, bo można dotrzeć do mety marszobiegiem. „ - Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden


Rywalizacja w klasyfikacji generalnej


CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody organizowane w formule Grand Prix. Oznacza to, że warto w biegach startować regularnie, bo dopiero po zakończeniu cyklu (w marcu) znane będą ostateczne rozstrzygnięcia. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec minimum trzy razy (od października 2022 do marca 2023 zaplanowano pięć biegów – wszystkie na tej samej trasie).

W bydgoskiej rywalizacji po dwóch biegach na prowadzeniu mamy małżeństwo Olgę i Pawła Ochalów. Olga wygrała już dwa biegi, Paweł ma na koncie jedno zwycięstwo i trzecie miejsce.


Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Bydgoszczą biegi CITY TRAIL odbywają się w Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Partnerem cyklu CITY TRAIL w Bydgoszczy jest Nadleśnictwo Żołędowo.


Harmonogram wydarzenia:

· godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów

· godz. 9:20 - zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)

· godz. 9:45 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D2 (ok. 400 m)

· godz. 10:00 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D3 (ok. 600 m)

· godz. 10:15 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D4/D5 (ok. 1 km)

· godz. 10:30 - zamknięcie biura zawodów biegu głównego

· godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km


(gaz)


Fot. Materiały prasowe.

#InfoProstoDlaWas

57 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page