top of page

Ciepło Serca w Słoiku – już po raz piętnasty. By radość świąt wielkanocnych nie ominęła nikogo


Z wiarą, że dobro jest silniejsze niż zło, i że to pierwsze zwycięży - po raz piętnasty przystępują do akcji Ciepło Serca w Słoiku… Gotowa do działania jest Fundacja Chcępomagam.pl- W Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia, od godziny 11.00 do 11.30, podczas wielkanocnego śniadania na Placu Wolności w Bydgoszczy, zapełnią się stoły cateringowe tym wszystkim, czym bydgoszczanie zechcą się podzielić nie tylko z osobami bezdomnymi, potrzebującymi, ale także z ukraińskimi gośćmi naszego miasta – rozpoczął briefing prasowy radny RM Bydgoszczy, spiritus movens akcji, Ireneusz Nitkiewicz.


Ale, żeby było czym się podzielić zbierane będą: dania i wypieki przygotowane na wielkanocne stoły (to co nie zostanie skonsumowane, by się nie zmarnowało, albo też zrobione z myślą o potrzebujących); żywnośc o przedłużonym terminie (konserwy, makaron, kasza, dania gotowe), a dla domów dziecka w regionie: artykuły papiernicze, zabawki oraz gry planszowe - nowe, upominki dla dzieci i młodzieży od 5 do 18 lat, środki czystości, kosmetyki dla dzieci i młodzieży, słodycze.


Zbiórka ( kosmetyki, szampon, mydło, kosmetyki i maszynki do golenia szczoteczki i pasty do zębów, kremy, dezodoranty, środki higieny), prowadzona będzie także dla: Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn w Bydgoszczy, Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi w Bydgoszczy, Wspólnej spiżarni - Jadłodzielni Bydgoszcz, osób potrzebujących.


GDZIE i DO KIEDY PRZEKAZAĆ POMOC? Do 3 kwietnia punktami odbioru będą: Optyk L W. Michalscy ul. Gdańska 28, Derred pracownia krawiecka ul. Wojska Polskiego 8, Euromaster Landowscy Opon-Lan - ul. Łęczycka 51, Expert Auto - ul. Dąbrowa 46, CiuchAnt - ul. Śniadeckich 3 ul. Grunwaldzka 34.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda


#InfoProstoDlaWas

85 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02