top of page

CH Focus z prozdrowotną akcją dla mężczyzn. Wykrywanie nowotworu jąder oraz prostaty


Październik i listopad w tym roku są miesiącami poświęconymi profilaktyce zdrowotnej! Dlatego w CH Focus odbędzie się akcja organizowana we współpracy z Fundacją Kapitan Światełko pod hasłem „Zdrowie to męska rzecz”. Już 15 października br. wszyscy chętni panowie będą mogli wykonać badania pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów jąder oraz prostaty. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Badania oraz profilaktyka pomagają we wczesnym wykrywaniu nieprawidłowych zmian w organizmie oraz szybszym leczeniu nowotworów. Już od lat, dzięki Fundacji Kapitan Światełko, listopad jest miesiącem edukowania i przypominania o tym, że Zdrowie to męska rzecz. W tym roku wyjątkowo akcja rozpocznie się już w październiku. Grupa Atrium włączyła się w promowanie idei dbania o zdrowie i już 15 października br. w bydgoskim centrum handlowym Focus będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań pod kątem raka jąder oraz raka prostaty. Dodatkowo, dla uczestników akcji dostępni będą eksperci, z którymi można będzie porozmawiać na tematy zdrowotne oraz zasięgnąć porady.


- Świadomość konieczności systematycznego kontrolowania swojego stanu zdrowia wśród mężczyzn jest niestety niska. Dlatego zapraszamy wszystkich panów w najbliższą sobotę do przebadania się pod kątem obecności zmian nowotworowych. Dzięki dostępności badań w centrum handlowym nie mamy już wymówki, że brakuje nam czasu na wizytę u lekarza, czy że trzeba czekać w kolejce do zapisu. Warto wykorzystać tę możliwość i wstąpić na badanie po zakupach, przed siłownią czy po prostu dlatego, że jesteśmy w pobliżu. Zajmie to tylko chwilę, a może zadecydować o dalszym życiu w zdrowiu i pełnej sprawności. Ja sam wezmę udział w tej akcji poddając się badaniu 15 października - przekonuje i zachęca do udziału w badaniach Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.


Z bezpłatnych badań USG jąder oraz poziomu PSA będzie można skorzystać w Focusie w sobotę, 15 października br. w godzinach 10.00-20.00. Wyniki obu badań są dostępne niemal natychmiastowo lub w przeciągu ok. 10 minut. USG jąder to szybkie i w pełni bezpieczne badanie pozwalające skutecznie diagnozować liczne schorzenia tej wyjątkowej części ciała. Badaniu będą mogli poddać się mężczyźni do 40 r.ż. Natomiast badanie poziomu PSA, polegające na pobraniu kropli krwi z palca, pozwala określić czy prawidłowo funkcjonuje prostata. Wykonanie testu PSA zalecane jest mężczyznom powyżej 40 lat. Można wziąć w nim udział w każdej chwili, nie ma konieczności przyjścia na czczo.

Badania są bezbolesne i nie wymagają żadnych przygotowań poza zachowaniem higieny osobistej. Nie będą prowadzone zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń.


W prozdrowotną akcję „Zdrowie to męska rzecz” zaangażowały się cztery centra handlowe należące do Grupy Atrium. Poza bydgoskim centrum handlowym Focus, bezpłatnie będzie można przebadać się także w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu, bytomskim Atrium Plejada oraz w warszawskim Atrium Promenada.

Fundacja Kapitan Światełko od 2014 roku dba o męskie zdrowie intymne - nie tylko to fizyczne, ale także psychiczne poprzez rozmowy z mężczyznami o ich samopoczuciu, prowadzone szkolenia oraz edukację kiedy i gdzie szukać pomocy. Fundacja jest organizatorem jednej z najbardziej popularnych kampanii prozdrowotnych „Mosznowładcy – robimy to dla jaj”.


(gaz)218 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02