top of page

CH Focus inwestuje w ekologiczne rozwiązania


CH Focus będące prekursorem we wdrażaniu projektów ekologicznych, wprowadza kolejne rozwiązania chroniące środowisko naturalne, dedykowane klientom galerii jak i mieszkańcom Bydgoszczy.
Ukłonem w stronę ekologii i posiadaczy aut „na prąd” jest zainstalowana na terenie centrum handlowego na początku października druga już stacja ładowania pojazdów elektrycznych. W zielony trend wpisuje się także innowacyjna, inteligentna stacja parkowania rowerów, zamontowana przed CH Focus miesiąc temu. A już niebawem, obok wejścia do galerii, stanie miejski punkt elektroodpadów, do którego będzie można wrzucać drobne elektrośmieci.


Po ostatnich eko-realizacjach Focusa - wdrożeniu systemu fotowoltaicznego, instalacji na dachu galerii pasieki, a nie tak dawno montażu budek lęgowych dla ptaków i domków dla owadów, przyszedł czas na kolejne eko rozwiązania, skierowane do klientów galerii oraz mieszkańców Bydgoszczy.


W związku z rosnącą popularnością „elektryków” i przybywającą ich liczbą na ulicach Bydgoszczy oraz innych, polskich miast, CH Focus na początku października zdecydowało się na instalację kolejnej już, drugiej stacji ładowania aut elektrycznych. Dla przypomnienia, pierwsza stacja ładowania z powodzeniem funkcjonuje na parkingu CH Focus już od kilku lat.


Nowa z kolei zlokalizowana jest na poziomie P2, niedaleko wyjazdu z parkingu. Producentem rozwiązania jest firma GreenWay, będąca największą siecią stacji ładowania samochodów elektrycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. GreenWay nie tylko buduje własną sieć stacji, ale również oferuje kompleksowe rozwiązania firmom i instytucjom z zakresu elektromobilności - od sprzedaży stacji, po instalacje, zarządzanie oraz serwis. Dla posiadaczy „elektryków” punkt ładowania w CH Focus jest dostępny całodobowo.


Znacznym udogodnieniem dla rowerzystów, a zarazem rozwiązaniem dbającym o większe bezpieczeństwo ich jednośladów, jest dostępna od miesiąca inteligentna stacja parkowania rowerów, zainstalowana przed wejściem do galerii. To pierwsza tego typu inwestycja w Polsce. Oferuje ona bezpłatnie bezpieczne miejsca parkowania dla rowerów. Stacja składa się z kilku niezależnych stanowisk. To bardzo proste i intuicyjne rozwiązanie, uruchamiane za pomocą dedykowanej aplikacji bądź jednej z kart płatniczych posiadacza roweru.


Bydgoski Focus nie próżnuje i stawia na kolejne przyjazne środowisku inicjatywy. W połowie listopada zapowiada montaż punktu elektroodpadów. Miejski punkt elektroodpadów to wygodny sposób dla mieszkańców na pozbycie się elektrośmieci bez potrzeby odwiedzania oddalonego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (pszok). Taki punkt stanie przed wejściem do galerii, od strony ulicy Jagiellońskiej, tuż obok drogerii Hebe. Umożliwi on zbiórkę elektroodpadów, i to od razu dokonując segregacji na siedem kategorii: żarówki, baterie, telefony, ładowarki, płyty CD, zużyte tonery itp. Punkt dostępny będzie 24 h/dobę. Miejski Punkt Elektroodpadów to wsparcie dla gminnych systemów selektywnego zbierania odpadów. Mieszkańcy podkreślają wygodę rozwiązania, z którego można skorzystać idąc do pracy, na spacer czy do sklepu, pozostawiając w nim elektroodpady zgodnie z prawem.


CH Focus inwestuje w ekologiczne rozwiązania


- Żyjemy w czasach, w których kwestie związane z ekologią mają coraz większe znaczenie. Jako duża organizacja funkcjonująca w środowisku lokalnym, zdajemy sobie sprawę, że możemy znacząco przyczynić się do ograniczania ujemnego wpływu na środowisko. Dlatego od lat wspieramy eko-inicjatywy oraz wdrażamy własne rozwiązania. Klienci zauważają te zmiany i naszą postawę proekologiczną. Większość osób stara się dbać o środowisko i bardzo pozytywnie postrzega również nasze starania w tym zakresie. Wprowadzając powyższe rozwiązania, ułatwiamy naszym mieszkańcom codzienne funkcjonowanie – zauważa Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.


(gaz)


#InfoProstoDlaWas

45 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02