top of page

Bydgoszczanin padł ofiarą oszustów. Podawali się za policjantów...


Oszuści okradli w tym tygodniu bydgoszczanina na blisko 90 tysięcy złotych. 86-latek straciły pieniądze, po tym jak odebrał telefon od fałszywego policjanta. Bądźmy czujni i nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom podającym się za policjantów. To oszuści!Wczoraj (1.02.2023) policjanci z bydgoskich Wyżyn przyjęli zawiadomienie dotyczące oszustwa metodą na „policjanta". 86-letni bydgoszczanin odebrał telefon (stacjonarny) od mężczyzny podającego się za policjanta i podając informację o rzekomo zagrożonych pieniądzach w dwóch bankach nakłonił go do wypłaty środków pieniężnych.


Standardowo przy tej metodzie przestępstwa, sprawca przekonał mężczyznę, że prowadzi akcję wymierzoną w szajkę oszustów, którzy są w zmowie z pracownikami banku. Rozmówca wypytał swoją ofiarę o oszczędności i banki, w których posiada zgromadzone pieniądze. Następnie zadzwonił na numer komórkowy pokrzywdzonego. Cały czas prowadził z nim rozmowę, karząc mu się nie rozłączać i instruował go co ma robić.


Niestety pokrzywdzony tak zaufał przestępcy, że nawet nie przyjmował do wiadomości ostrzeżenia pracowników dwóch banków, którzy uprzedzali go przy wypłacie gotówki o właśnie tego typu oszustwach i nie przekazywaniu pieniędzy.


Pokrzywdzony pozostawił pieniądze w kwocie 45 000 oraz 40 000 złotych w miejscach umówionych ze sprawcą, czyli pod ławeczką przy osiedlowej piaskownicy i w skrzynce na ulotki.


Policja apeluje również do bliskich osób starszych - zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę. Uczulcie seniorów, że Policjanci nigdy nie dzwonią w takich przypadkach jak opisują to oszuści podający się za policjantów i nigdy nie żądają wypłaty pieniędzy.


(gaz)


#InfoProstoDlaWas

90 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02