top of page

Bydgoszczanin miał znaczną ilość narkotyków. Został aresztowany

Na trzy miesiące do aresztu trafił 22-latek podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Na jego trop wpadli funkcjonariusze z bydgoskiego wydziału narkotykowego oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli zakazaną substancję psychotropową i marihuanę. Z zabezpieczonych środków można by było zrobić kilkaset porcji narkotyków. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.Wszystko zaczęło się od wspólnych ustaleń policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Z ich wiedzy wynikało, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może być zamieszany w proceder narkotykowy. Typowany przez nich mężczyzna miał przechowywać narkotyki w wynajmowanym magazynie na terenie jednej z bydgoskich firm.


W minionym tygodniu (8.09.2022) policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przystąpili do realizacji. Wieczorem namierzyli podejrzewanego wraz z jego kolegą, gdy opuszczał magazyn. Na widok policjantów jeden z mężczyzn próbował zamknąć się w pomieszczeniu magazynowym. Obaj natychmiast zostali zatrzymani.


W trakcie przeszukania magazynu funkcjonariusze znaleźli pudełka i woreczki próżniowe z białą skrystalizowaną substancją oraz zielony susz roślinny. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczona skrystalizowana substancja to zakazany środek psychotropowy, a zielony susz roślinny to marihuana. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 350 g narkotyków. Policjanci przeszukali też mieszkania zatrzymanych. U młodszego znaleźli i zabezpieczyli „porcję" marihuany. 22 i 20-latek trafili do policyjnego aresztu.


Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. 22-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Natomiast jego młodszy kolega odpowie za posiadanie marihuany.

Następnie policjanci doprowadzili 22-latka do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.


Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


(gaz)


Fot.: Policja

476 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page