top of page

Bydgoszcz w kwiatach nie tylko na wiosnę...


Chociaż do wiosny został jeszcze miesiąc trwają już przygotowania do obsadzania miejskich kwietników w Salonie Bydgoszczy. Reprezentacyjne parki i skwery upiększą kompozycje bratków, pelargonii, begonii, róż i ozdobnych traw. Będą kwitły nie tylko wiosną.


W tym roku nowe kompozycje roślin jednorocznych pojawią się między innymi w kwietnikach i donicach zlokalizowanych w:

· parku Kazimierza Wielkiego i Placu Wolności

· parku J. Kochanowskiego

· przy pomniku Kazimierza Wielkiego

· na Starym Porcie

· ul. Mostowej

· ul. Długiej

· Starym Rynku

· ul. Cieszkowskiego

Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy tych agrotechnicznych prac. Kompozycje kwiatów będą zmieniać się wraz z porami roku. Wiosną kwitnąć będą między innymi bratki i stokrotki, latem begonie, szałwie i niecierpki, a jesienią nie zabraknie wrzosów i ozdobnych kapust. Planowane jest także posadzenie trawy ozdobnej (seslerii jesiennej) w towarzystwie werbeny patagońskiej.


W amplach podwieszonych do stylowych latarni na Starym Mieście i ul. Cieszkowskiego efektownie zwisać będą pelargonie bluszczolistne w towarzystwie biało zielonych komarzyc i dichondry.

W poprzednich latach szereg skwerów i zieleńców obsadzonych zostało wieloletnimi roślinami cebulowymi (np. narcyzami, żonkilami, krokusami, przebiśniegami) i bylinami (np. szałwią). To one w pierwszej kolejności będą zwiastować nadejście wiosny. Takie kompozycje zobaczymy wkrótce m.in. na

· ul. Grunwaldzkiej,

· ul. Kruszwickiej,

· Wałach Jagiellońskich – na wysokości pomnika Kazimierza Wielkiego,

· ul. Wojska Polskiego/Magnuszewska

· ul. Jagiellońskiej,

· Trasa Uniwersytecka/Wojska Polskiego,

· placu Teatralnym,

· ul. Ogińskiego przy Focus Mall,

· rondzie Toruńskim,

· rondzie Fordońskim,

· rondzie gen. S. Maczka,

· rondzie S. Buxakowskiego

Po raz pierwszy rośliny cebulowe zakwitną również w nowych lokalizacjach m.in. na Placu Poznańskim, wzdłuż ul. Fordońskiej, ul. Rejewskiego i ul. Lewińskiego.

O efektowne roślinne kompozycje zadbaliśmy też przy zakończonych już rewitalizacjach Rynku w Fordonie, parku Witosa oraz innych skwerach. W tym roku realizowane będą też prace przy kolejnych terenach zielonych m.in. Skwerze Małej Łąki na Wyżynach, terenach rekreacyjnych w Starym Fordonie. Uzupełnimy też nasadzenia w parku Wolności oraz w parku gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. W 2023 roku na utrzymanie zieleni w budżecie miasta zabezpieczonych zostało ponad 13 mln zł.


(gaz)


Źródło i fot: UMB


#InfoProstoDlaWas

67 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02