top of page

Bydgoszcz przygotowuje się do Jarmarku Świątecznego


Bydgoski Jarmark Świąteczny 2022, 19 listopada - 22 grudnia, Stary Rynek, Most Staromiejski, Plac Teatralny. Godziny otwarcia: niedziela – czwartek: godz. 13.00 -20.00, piątek- sobota: godz. 13.00 – 21.00. Zimowe miasteczko: codziennie od godz. 13.00 do ostatniego klienta.Rozpoczęły się przygotowania do największej świątecznej atrakcji w mieście - na Starym Rynku, ulicy Mostowej i Placu Teatralnym.


Do Bydgoszczy przyjechały już pierwsze elementy zimowego miasteczka. Właśnie trwa jego montaż. Lada moment na Placu Teatralnym pojawi się sporych rozmiarów młyńskie koło, z którego odwiedzający jarmark będą mogli podziwiać panoramę miasta. To jedyna taka okazja w roku. W tej okolicy stanie także karuzela świąteczna, kolejka dla dzieci i niełatwy do przejścia labirynt luster. Lubiący wyzwania będą mogli sprawdzić się w grach zręcznościowych. Wstęp za atrakcje będzie biletowany.


Od 19 listopada na ulicy Mostowej usłyszymy gadającego Łosia z Gospody, który skradł serca bydgoszczan. W tym roku w całkiem nowym wydaniu. Na Placu Teatralnym staną także domki handlowe, w których kupimy drewniane zabawki, pierniki, oscypki, gęsinę, gofry oraz wędliny. W tym miejscu tradycyjnie napijemy się grzańca i gorącej czekolady.


Na Starym Rynku stanie kultowa wenecka karuzela oraz piękna, drewniana piramida, która kręci się dookoła własnej osi.


Serce Jarmarku na Moście Staromiejskim wypełni się aromatami i zapachami, które jednoznacznie kojarzą nam się ze świętami. W 14 udekorowanych domkach znajdziemy pyszne jedzenie i napoje. Zmarzniętych rozgrzeją gorące czekolady, grzane piwo, aromatyczny grzaniec.


Wystawcy przyjadą do Bydgoszczy z całej Polski. Znajdziemy tam oscypki z Zakopanego, domowe konfitury, soki i syropy. Nie zabraknie stoisk z tradycyjnymi wędlinami, dziczyzną, pierogami z gęsiną oraz kapustą i grzybami. Ci, którzy nie wyobrażają sobie życia bez słodyczy, zasmakują w miodach pitnych, naleśnikach i gofrach. W jednym ze stoisk wariacje na temat jabłek, znajdziemy grzańca jabłkowego, jabłka na patyku w czekoladzie lub lukrze, powidła jabłkowe, strudel z jabłkami. Będą też regionalne piwa, alkohole, kuchnia polsko-niemiecka oraz tradycyjne polskie dania na ciepło: bigos, golonki oraz barszcz. Będzie pysznie!


Jarmark Bożonarodzeniowy to też idealne miejsce dla wszystkich poszukujących niebanalnych pomysłów na prezenty. Na Starym Rynku znajdziemy rękodzielników z Bydgoszczy i okolic. Na co dzień zaszyci w swoich pracowniach, by w okresie przedświątecznym przedstawić to co mają najlepsze.


Na Rynku stanie 14 domków. Oferta będzie bogata i urozmaicona – ręcznie robione czapki, szaliki, odzież, artystyczna biżuteria z naturalnych kamieni. Będzie też coś dla ciała i duszy – wegańskie kosmetyki, zestawy prezentowe, mydła, świece, kosmetyki na bazie naturalnych olei i maseł, sole do kąpieli. W ofercie także stoiska z dekoracjami – ozdoby z piernika, ręcznie szyte skrzaty, stroiki, przytulanki, zimowe ubranka dla psów, lalki i wiele innych. Każdy kto stawia na praktyczne prezenty będzie mógł wybrać rzemieślnicze słodycze, kawę, miody z własnej pasieki, czy ryby w słoikach.


Bydgoski Jarmark Świąteczny rozpocznie się 19 listopada i potrwa do 22 grudnia. Zimowe miasteczko zostanie nieco dłużej, poza wigilią będzie czynne do 26 grudnia włącznie.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda


#InfoProstoDlaWas

71 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02