top of page

Bydgoszcz 28. na liście miast, w których można kupić najwięcej benzyny za średnie zarobkiŚrednie zarobki statystycznego mieszkańca Bydgoszczy pozwalają na zakup 620 l benzyny. To o 54 l więcej od kierowców z Włocławka i 100 l więcej od ostatnich w zestawieniu mieszkańców Grudziądza. Jednocześnie mieszkańcy Bydgoszczy mogą zatankować o 341 l mniej benzyny od pierwszych w zestawieniu mieszkańców Jastrzębia-Zdroju.Eksperci multiporównywarki rankomat.pl sprawdzili, ile paliwa za średnie zarobki netto mogą kupić mieszkańcy 66 miast na prawach powiatu. Wykorzystali do tego ostatnie dane GUS o średnich wynagrodzeniach brutto w powiatach za 2021 rok oraz notowania średnich cen paliw w województwach ze strony autocentrum.pl (dane na dzień 12.08.2022 r.). Od danych o zarobkach odjęto proporcjonalne wartości ubezpieczeń i zaliczkę na podatek zgodnie z założeniami umowy o pracę oraz Polskiego Ładu.

Średnie zarobki mieszkańców Bydgoszczy na poziomie 4316 zł netto miesięcznie sprawiły, że ich miasto znalazło się w pierwszej połowie zestawienia, na 28. miejscu ex aequo z Toruniem. Taka wypłata pozwala na zakup 620 l benzyny, 611 l oleju napędowego albo 1281 l gazu LPG. Z kujawsko-pomorskich miast na prawach powiatu w znacznie gorszej sytuacji znalazł się Włocławek (55. miejsce) i Grudziądz (66. miejsce). W porównaniu do mieszkańców Bydgoszczy, średnie zarobki w tych miastach są odpowiednio o 377 zł i 697 zł niższe. Tym samym można tam kupić kilkadziesiąt litrów paliwa mniej, a w przypadku LPG, nawet kilkaset.  


Kierowcy z Bydgoszczy płacą z kolei więcej za OC w porównaniu do mieszkańców Włocławka czy Grudziądza. W I półroczu 2022 roku w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego na OC trzeba było przeznaczyć średnio 580 zł, czyli (odpowiednio) o 42 zł i 53 zł więcej. 


(gaz)9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page