top of page

Bydgoski Jarmark Świąteczny – Co? Gdzie? Kiedy? [ZDJĘCIA]


Odliczamy godziny do otwarcia Bydgoskiego Jarmarku Światecznego AD 2022. Dziś podczas briefingu prasowego poznaliśmy więcej szczegółów związanych z tym wydarzeniem…Odpalenie światełek na choince - 14-metrowym świerku - planowane jest na sobotę 19 listopada o godzinie 16.30. Właśnie wtedy rozpocznie się Bydgoski Jarmark Świąteczny. Otwarciu Jarmarku towarzyszyć będzie koncert Adrianny Rachwalskiej, uczestniczki ubiegłorocznej edycji konkursu „The Voice of Poland", a także pokaz teatru ognia. Różnego rodzaju pokazy i występy towarzyszyć będą Jarmarkowi od pierwszego do ostatniego dnia funkcjonowania. Jak zapowiadają organizatorzy – będzie to łącznie 150 godzin muzyki i występów prezentowanych na jarmarkowej scenie usytuowanej na początku ul. Mostowej, na wysokości spichrzy.


Sam zaś Bydgoski Jarmark Świąteczny, to oferta blisko pięćdziesięciu wystawców, głównie z naszego regionu, ale także z Podhala, Podlasia, Wielkopolski, Pomorza, Warmi i Mazur oraz z zagranicy - z Holandii i Niemiec.


Tak się złoży, że 2 grudnia na Wyspę Młyńską zawita świąteczna ciężarówka Coca-Coli. Będzie oferować atrakcje w godzinach 15:00 – 20:00. m.in. wirtualny spacer saniami, pokój św. Mikołaja czy fotobudki.


Na 4 grudnia zaplanowano pokaz rzeźbienia w lodzie. Co będzie przedstawiać lodowa rzeźba pozostaje niespodzianką. Jedno jest pewne – będzie to bardzo efektowna instalacja, a to co niepewne, to to na jak długo pozwolą jej przetrwać warunki pogodowe.


6 grudnia w Mikołajki jarmarkowa scena oddana zostanie we władanie najmłodszych bydgoszczan – specjalnie dla nich przeprowadzane będą różnego rodzaju animacje, konkursy, loterie i odwiedziny Mikołaja wraz z Elfami. Nie zabraknie upominków od wystawców i partnerów Jarmarku.


Jak co roku w strefie Jarmarku stanie namiot społeczny – miejsce w którym za darmo swoją ofertę – działania statutowe i charytatywne prezentować będą różnego rodzaju organizacje pozarządowe, fundacje, stowarzyszenia i NGO-sy.


Swój wkład w życie Jarmaku będzie miało również Miejskie Centrum Kultury, które od 6 grudnia na Barce Lemara aż do Wigilii prowadzić będzie akcję pn. MCK-owe remementy, podczas której będzie można kupować różnego rodzaju gadżety związane z działaniami Centrum.


Bydgoski Jarmark Świąteczny w pigułce:

Jarmark rozpoczyna się w sobotę 19 listopada o godz. 13.00. Potrwa do 22 grudnia. Wystawcy zapraszają codziennie od godz. 13.00 do 20.00 a w piątek i sobotę do 21. Zimowe miasteczko oferujące rozrywkę zostanie z nami nieco dłużej. Diabelski młyn, wenecka karuzela, kolejka świąteczna i labirynt będą czynne do 26 grudnia (poza Wigilią). Atrakcje będą otwarte codziennie od godz. 11.00 do ostatniego wieczornego klienta. Ceny atrakcji

  • Karuzela wenecka – 10 zł

  • Labirynt Hotel Mikołaja – 20 zł

  • Koło – 25 zł

  • Karuzela Elfy – 15 zł

  • Kolejka Sanie Mikołaja – 15 zł

Jarmark Świąteczny to też idealne miejsce dla wszystkich poszukujących niebanalnych pomysłów na prezenty oraz koneserów dobrego jedzenia. Na jarmarku znajdziemy 49 stoisk handlowych.

Mnóstwo wydarzeń…

Każdego dnia jarmarku zaplanowaliśmy koncerty i wydarzenia towarzyszące. Poniżej te najbardziej spektakularne:

  • Sobota, 19 listopada godz. 16.30 - Oficjalne otwarcie jarmarku. Jak w latach poprzednich symbolicznie wspólnie z prezydentem Rafałem Bruskim i przewodniczącą Rady Miasta Moniką Matowską włączone zostaną świąteczne iluminacje i światełka na choince. Ale to nie wszystko, artyści z grupy Mimezis zaprezentują pokaz ognia, odwiedzających będą witać gotowi do robienia pamiątkowych zdjęć szczudlarze- elfy. Na scenie usłyszymy Adę Rachwalską, która mogliśmy usłyszeć w The Voice of Poland.

  • Piątek, 2 grudnia, godz. 15.00 – 20.00 - Świąteczna ciężarówka Coca Coli na Wyspie Młyńskiej.

  • Niedziela, 4 grudnia, godz. 14.30 - 19.30 - Pokaz rzeźbienia w lodzie. Jedyna i niepowtarzalna okazja do zrobienia sobie zdjęcia z… przekonacie się sami, jeśli odwiedzicie tego dnia Jarmark.

  • Wtorek, 6 grudnia - Mikołajki na Jarmarku. Sceną będą rządzić animatorzy. W planie mnóstwo konkursów z nagrodami dla najmłodszych.

Tekst i fot.: Stanisław Gazda

#InfoProstoDlaWas

207 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02