top of page

Bydgoski Instytut Głosu powstaje w Bydgoszczy! Dla śpiewających lub mających zaburzenia głosu


Bydgoski Instytut Głosu powstał z pasji i miłości do głosu i jest dla każdego, kto chce o niego kompleksowo zadbać. Instytut to miejsce, którego brakowało na mapie zarówno miasta, jak i regionu. Chce zaoferować lokalnej społeczności innowacyjne usługi, będące odpowiedzią na jej potrzeby. Instytut mieści się w kamienicy, w samym sercu Bydgoszczy, przy ul. Śniadeckich 21/4.Szeroki wachlarz usług oferowanych przez Bydgoski Instytut Głosu skierowany jest do osób śpiewających hobbistycznie lub zawodowo, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych – a także do osób potrzebujących profilaktyki zaburzeń głosu, rehabilitacji lub terapii głosu. Jako jedyny w regionie oferuje usługę dyplomowanego specjalisty rehabilitacji zaburzeń głosu. To pierwsze takie centrum w Bydgoszczy, zajmujące się w 100% głosem.

Instytut jest miejscem, w którym panuje przyjazna atmosfera i w którym każdy może czuć się swobodnie. Twórcy i pracownicy Instytutu wiedzą, że nie ma jednej słusznej metody - każdy z nas jest inny i wymaga zindywidualizowanej metody, odpowiadającej jego potrzebom, celom, oczekiwaniom i możliwościom. Oprócz regularnych zajęć i konsultacji, Instytut organizuje warsztaty i szkolenia z wybitnymi specjalistami, bo jego ambicją jest być nie tylko ważnym miejscem w skali regionu, ale także w skali kraju. Główny cel jaki przyświeca Bydgoskiemu Instytutowi Głosu jest popularyzowanie, propagowanie i oferowanie holistycznego podejścia w pracy z głosem - tworząc wyjątkową społeczność - ludzi ciekawych świata, zafascynowanych głosem, śpiewem i muzyką.


Oficjalne otwarcie odbędzie się 06.10.2022, o godz. 19:00. Z tej okazji przygotowano darmowe warsztaty dla wokalistów z Patrykiem Kawczyńskim - specjalistą od Terapii Manualnej Krtani.


Warsztaty odbędą się w godzinach 17:45-18:45. Skierowane są do osób śpiewających zawodowo. W programie: jak dbać o głos z perspektywy terapeuty; manualnego?; anatomia funkcjonalna krtani - jak struktura i funkcja mogą wpływać na głos?; wprowadzenie do Terapii Manualnej Krtani; sesja Q&A. Udział w warsztatach może wziąć maksymalnie 15 osób, dlatego obowiązują zapisy! ( bydgoski.instytutglosu@gmail.com). Pod ten adres należy również (do 3.10.) zgłosić chęć wzięcia udziału w otwarciu Instytutu.


Prowadzący warsztaty Patryk Kawczyński, to fizjoterapeuta z 7-letnim doświadczeniem, terapeuta manualny, terapeuta czaszkowo-krzyżowy, terapeuta CRAFTA, słuchacz 4-letniej Akademii Osteopatii, gdzie pogłębia swoją wiedzę, dodając do niej wielowymiarowe, osteopatyczne spojrzenie na ludzki organizm i zdrowie. Ukończył również specjalistyczne szkolenia z zakresu m.in. rehabilitacji zaburzeń głosu, manualnej terapii krtani – zarówno w nurcie Lesley Mathieson, jak i u samego mistrza Jacoba Liebermana, terapii czaszkowo-krzyżowej, osteopatii w logopedii, kinesiotapingu, tapingu głowy, szyi i twarzoczaszki, pinopresury, suchego igłowania, terapii wisceralnej, przezskórnej elektrolizy EPTE, Craniofacial Therapy czy diagnozowania i usprawniania zaburzeń połykania.


Po warsztatach – o godzinie 19.00 oficjalne świętowanie otwarcia placówki.


Stanisław Gazda


Fot.:pl.freepik.com

46 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02