top of page

Bydgoski handlarz narkotykami aresztowany


Mieszkaniec Bydgoszczy trafił na trzy miesiące do aresztu. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy. 34-latek wspólnie z 26-latkiem wpadli z narkotykami w centrum miasta. Namierzyli ich kryminalni z bydgoskiego Błonia. 34-latek posiadał też w domu ponad pół kilograma amfetaminy.
Do zdarzenia doszło we wtorek (25.10.2022) wieczorem około godziny 22:00, wówczas policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali do sprawy narkotykowej dwie osoby. Wcześniej kryminalni z komisariatu ustalili, że jeden z mieszkańców osiedla Okole może być zamieszany w proceder narkotykowy. Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego i namierzyli go na jednej z ulic w centrum Bydgoszczy.


Typowany 34-latek przebywał razem z innym mężczyzną. Policjanci przystąpili do działania i wylegitymowali mężczyzn. W trakcie kontroli osobistej okazało się, że 34-latek i jego 26-letni znajomy posiadają woreczki z białym proszkiem oraz kryształkami. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i dowiezieni do komisariatu na bydgoskim Błoniu.


Tam wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina. Kryminalni przeszukali też ich miejsca zamieszkania. W mieszkaniu 34-latka funkcjonariusze znaleźli kolejne ilości narkotyków. Łącznie zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.


Śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału przedstawili zatrzymanym zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Młodszy usłyszał zarzut posiadania narkotyków, po czym został zwolniony. Natomiast 34-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz handlowania nimi. Następnie mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.


Dzisiaj (28.10.2022) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


(gaz)


Fot.: Policja

#InfoProstoDlaWas

160 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02