top of page

Budynek Teatru Kameralnego jak…lustro


Na frontowej ścianie Teatru Kameralnego pojawi się instalacja artystyczna z efektem lustra. Symbol Teatru był przedmiotem konkursu, w którym zwyciężyła Maria Jankowska z Bydgoszczy. Po zakończeniu rewitalizacji i wyposażeniu wnętrz przyszedł czas na zlecenie prac związanych z montażem instalacji.- To bardzo oryginalny projekt, można powiedzieć, że budynek Teatru stanie się żywą elewacją. Dzięki plastycznej trójwymiarowej formie, modernistyczny fronton budynku będzie chłonął otoczenie. W lustrach odbije się w ciekawy sposób między innymi jeden z symboli miasta - zabytkowe spichrza oraz już wkrótce, pięknie zrewitalizowany Rybi Rynek. Historia połączy się z nowoczesnością – mówi Marek Iwiński plastyk miasta. Projekt został także pozytywnie zaopiniowany przez miejskiego konserwatora zabytków oraz Radę ds. Estetyki Miasta.


Maria Jankowska z Bydgoszczy zwyciężyła w konkursie na symbol Teatru Kameralnego. Zaproponowała instalację artystyczną wykorzystującą efekt lustra. Pracę zatytułowała „Teatr jest lustrem, w którym przegląda się świat. Instalację tworzy układ liter „T” oraz „K” w odniesieniu do funkcji Teatru Kameralnego. Każda z liter wykonana będzie w sposób niekompletny, częściowy, tworząc wraz ze swoim lustrzanym odbiciem całość znaku.


Już zlecono prace związane z wykonaniem instalacji artystycznej na zrewitalizowanym budynku przy ul. Grodzkiej. Całość instalacji wykonana zostanie ze stali nierdzewnej wysoko polerowanej tworząc układ luster i załamań. Płaskorzeźba będzie miała układ pionowy o wymiarach 8 m wysokości i 3 m szerokości. Po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu z nim umowy – czas realizacji wyniesie 4 miesiące.


Stanisław Gazda


Fot. Materiały prasowe

65 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page