top of page

Budowa basenu na Miedzyniu finiszuje. Ostatnie prace wykończeniowe, rozruchy i odbiory


Na bydgoskim Miedzyniu trwają już końcowe prace związane z budową krytego basenu. Nowopowstający obiekt został połączony z gmachem Zespołu Szkół nr 8 przy ulicy Pijarów. Generalny wykonawca inwestycji firma ALSTAL rozpoczęła już rozruchy próbne wykonanych instalacji i tzw. odbiory.Osiedle Miedzyń będzie miało nowoczesny kryty basen, z którego korzystać będą zarówno uczniowie szkoły, jak i lokalna społeczność. Obiekt przeznaczony będzie dla użytkowników w różnym wieku o wszystkich stopniach sprawności. Dodatkowo zagospodarowany zostanie teren wokół obiektu.


- Aktualnie trwają prace związane z montażem elementów wyposażenia budynku, które są już na ukończeniu – mówi Marcin Tryka, Kierownik Projektu z firmy ALSTAL Grupa Budowlana – Zakończyliśmy także budowę placu zabaw, który zlokalizowany jest w sąsiedztwie budynku basenowego. W ramach kontraktu, zostały również wykonane drogi dojazdowe i miejsca postojowe oraz zagospodarowano okoliczne tereny zielone.


Na bydgoskim Miedzyniu jest więc basen sportowy ze stali nierdzewnej o wymiarach 25x12,5m i zmiennej głębokości od 1,20 do 1,80 m z sześcioma torami pływackimi, wyposażonymi w bloki startowe. Dodatkowo w obiekcie zainstalowano dwie wanny SPA oraz brodziki dla dzieci o głębokościach 0,15 i 0,30 metra, które wyposażone są w różne atrakcje m.in. delfinek tryskający wodą, armatka wodna czy mini zjeżdżalnia.


- Nasze prace zmierzają ku końcowi. Aktualnie trwają prace porządkowe, a także próbne rozruchy zamontowanych instalacji, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko zostało wykonane w prawidłowy sposób. Dodatkowo przygotowujemy się do przeprowadzenia czynności odbiorowych z Inwestorem – dodaje Marcin Tryka z ALSTAL.


(gaz)


Zdjęcia: Nadesłane.187 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page