top of page

Bocianowo i Londynek zasługują na swoje święto i będą je mieć! Zaproszenie na 10 września


10 września 2022 roku, 12.00 do 18.00, przy ulicy Pomorskiej 81-83 będzie można zobaczyć jak w praktyce wygląda rewitalizacja bydgoskiego Londynka, jak ze strefy marzeń wchodzi w strefę konkretnych planów i działania.Odkrywaniu tożsamości miejsca, budowaniu wspólnoty oraz zabawie i pokazaniu nowego wizerunku Londynka i ulicy Pomorskiej, służyć będzie święto ulicy Pomorskiej, które Grupa Moderator organizuje we współpracy z BKS Chemik, Lotto Bydgostia, WiMBP filia nr 5, Fundacją Pozytywka, Projektem Londynek i Fundacją Aktywnego Rozwoju.


Londynek nieoczywisty, jakiego nie znacie, odkryje swoje tajemnice za sprawą spacerów historycznych, w których odnajdziemy świadectwo czasów minionych oraz inspirację do tych dzisiejszych. Wejdziemy do Magicznego Świata Baśni i Bajek, posłuchamy ulicznej kapeli Cynamony, poćwiczymy na ergometrach z mistrzynią olimpijska Magdaleną Fularczyk i pogramy w piłkę z Chemikiem, a potem zbudujemy bydgoski zamek. Póki co z kartonów, ale zabawa będzie przednia. Już to wiemy!

ARCHITEKTURA BAJKI – budujemy na Pomorskiej


Bydgoskie baśnie i legendy, warsztaty z odrobiną rycerskości, zabawy architektoniczne z wielkim zamkiem w tle, teatr wyjątkowej improwizacji. Czy to współgra? Tak!

Architektura bajki to projekt spójny, edukacyjny, kreatywny i twórczy skierowany do najmłodszych bydgoszczan. Jedna z propozycji przygotowanych na obchody Święta Ulicy Pomorskiej I Londynka. Bo przecież będzie kulturalnie i lokalnie. Dzięki współpracy Biblioteki Londynek, pani E.A. Gwiazdowskiej - autorki książki Baśnie i opowieści o Bydgoszczy, Stowarzyszeniu Twórców Sztuki Współ.gra, B. twórczo i Grupy Moderator powstanie wydarzenie wyjątkowe. Jesteście zainteresowani?

Biblioteka na start!


Zaczynie się od warsztatów, podczas których dzieci dowiedzą się jak to z bydgoskim zamkiem było, czy w naszym mieście gościli królowie, jakie tarcze nosili rycerze i czy warto znać dawne opowieści i legendy. Prowadzącą warsztaty historyczno – plastyczne będzie Eugenia Gwiazdowska, bydgoszczanka, autorka książki dla najmłodszych „Baśnie i opowieści o Bydgoszczy”.


Od fundamentów.


Podczas zabaw kreatywno – twórczych powstanie wielki zamek! Przy pomocy kartonów, taśmy i pasteli powstanie konstrukcja prawdziwa i piękna. Ćwicząc wyobraźnię przestrzenną i geometryczną, sprawdzimy ilu z nas nowo powstałe mury pomieszczą, sprawimy, że każdy będzie mógł choć na chwilę zasiąść na królewskim tronie.


Współ.gra, czyli teatr improwizowany.


Teatr jakich mało, w którym otoczenie staje się scenografią a uczestnicy współaktorami. Dzieci, zamek, tarcze i rycerze - wszystko to zagości w sztuce. Utarte schematy odejdą w niepamięć. Księżniczka, jeśli tylko o tym marzy może otworzyć warsztat samochodowy, rycerze nie mięśniami a potęgą myśli wojować będą!


Zapraszamy na to oraz pozostałe wydarzenia. Warto być 10.09.2022 od godziny 12.00 do 18.00 r. na Pomorskiej!


Stanisław Gazda


Fot.: Bocianowo w wizji architektów.190 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page