top of page

Będzie bezpieczniej przy ruchliwych jezdniach. Pomogą sygnalizacje świetlne


Kończy się montaż sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych na al. Powstańców Wielkopolskich przy ogrodzie botanicznym. Z początkiem grudnia zacznie też działać sygnalizacja na Czyżkówku, na ulicy Nad Torem na wysokości szkoły podstawowej. Wkrótce prace rozpoczną się na ul. Toruńskiej w Łęgnowie Wsi.Na al. Powstańców Wielkopolskich sygnalizacja świetlna wzbudzana przyciskami zainstalowana została na istniejącym przejściu dla pieszych pomiędzy ogrodem botanicznym i budynkami UKW. Ustawienie sygnalizatorów pozwoliło też przenieść istniejące lampy doświetlenia wertykalnego. Zostały one zainstalowane po północnej stronie skrzyżowania Pelplińska / Witkiewicza / Taterników. Nowa sygnalizacja świetlna działa obecnie w trybie ostrzegawczym. Wkrótce zostanie włączany pełny program.


W przyszłym tygodniu włączona zostanie w tryb pulsacyjny sygnalizacja przy ul. Nad Torem na wysokości szkoły podstawowej. Istniejące lampy doświetlenia z tego miejsca przeniesiono na ul. Wiśniową przy skrzyżowaniu z ul. Nakielską. Zlecono także budowę sygnalizacji świetlnej w Łęgnowie Wsi przy skrzyżowaniu z ul. Plątnowską.


Wszystkie tego typu zadania są analizowane są przez zespół do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu. W jego skład wchodzą przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz przedstawiciele środowiska pieszych, transportu publicznego i rowerzystów.


(gaz)


Fot.: UMB


#InfoProstoDlaWas

58 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02