top of page

Będą ścieżki wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Umowa podpisana!


Podpisana została umowa na budowę nowych ścieżek pieszo-rowerowych wzdłuż brzegów Kanału Bydgoskiego pomiędzy Osową Górą i Flisami, a także po stronie Miedzynia. To duży ponadosiedlowy projekt wybrany do realizacji przez mieszkańców w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.Zakres prac obejmuje budowę odcinków ścieżek o mineralnej nawierzchni po obu stronach Kanału Bydgoskiego. Po stronie północnej powstanie nowy fragment ścieżki o długości około 500 metrów od parku (na wysokości ul. Wodnej) do ul. Mińskiej (na wysokości posesji nr 90).


Z kolei po stronie Miedzynia zbudowany zostanie ponad 700-metrowy odcinek ścieżki pomiędzy ulicami Krośnieńską i Plażową. Sąsiedni odcinek pomiędzy Świdnicką i Krośnieńską powstał w poprzednich latach. W ten sposób powstanie wygodna trasa pieszo-rowerowa o długości około 1 kilometra wzdłuż południowego brzegu Kanału Bydgoskiego.


Nowe alejki mają zapewnić bezpieczniejszy przejazd rowerzystom i zachęcać do odpoczynku nad brzegiem Kanału Bydgoskiego. Inwestycja obejmuje również stworzenie miejsc wypoczynku i rekreacji poprzez m.in. montaż małej architektury, wykonanie nasadzeń zieleni niskiej, renowację trawników, wykonanie łąki kwietnej.


Najkorzystniejszą umowę w powtórzonym przetargu złożyło Biuro Handlowe Małgorzata Kosmecka. Firma wyceniła wartość prac budowlanych na obu brzegach Kanału Bydgoskiego na kwotę 1,79 mln zł. Prace zajmą około roku. Będą objęte 5-letnia gwarancją.


Wcześniej opracowano dokumentację, która w przyszłości pozwoli zlecić prace także przy kolejnych odcinkach ścieżek (do ul. Kruszyńskiej na Flisach i od ul. Świdnickiej do Polanickiej na Miedzyniu). Rosnące ceny spowodowały konieczność ograniczenia zakresu prac zlecanych w tym roku właśnie o te dwa odcinki.

– Drożyzna i inflacja to największe zagrożenia dla Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – zauważa wiceprezydent Bydgoszczy Michał Sztybel. W spotkaniu podsumowującym zakres zlecanych prac nad Kanałem Bydgoskim wzięli udział również Dariusz Smól, projektodawca ponadosiedlowego zadania zgłoszonego w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim oraz kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego Tomasz Izajasz.


Inwestycja w liczbach:

Szerokość ścieżki pieszo-rowerowej na Flisach - 3 m

Szerokość ścieżki pieszej na Miedzyniu - 1,8m

Wartość inwestycji (projekt + budowa)– 1,88 mln zł.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda


#InfoProstoDlaWas

58 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page