top of page

Bądź elektromobilny! Przetestuj elektryczne auta i rowery!

Zaktualizowano: 14 wrz 2022


W dniach 17-18 września w samym centrum Bydgoszczy rozpocznie się kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Mobilności. Będzie można za darmo przetestować elektryczne auta i rowery. Wstęp wolny!
Zadaniem akcji jest wspieranie zrównoważonego transportu w dużych miastach. Przed rokiem namawialiśmy, by zostawić auto spalinowe w domu i wybrać komunikację miejską i rowery.


W sobotę i niedzielę na Placu Teatralnym zaprezentowane zostaną rowery i samochody elektryczne - powstanie plenerowe Centrum Testów Elektromobilności. Bezpłatnie będzie można wypożyczyć elektryczne auto (będzie można przejechać się po jezdni wokół bydgoskiej Starówki) i rower (możliwa przejażdżka po Moście Staromiejskim. Warunkiem skorzystania z wypożyczalni będzie posiadanie dowodu osobistego i w przypadku auta prawa jazdy. Centrum Testów Elektromobilności działać będzie od godz. 12 do 18. Akcję wspierają: Renault Polska, Sklepy Sportowe Olimpia, Unibike i Almot.


Stowarzyszenie Bydgoski Ruch Miejski przygotuje Pieszą Grę Miejską, a przedstawiciele Bydgoskiego Alarmu Smogowego opowiedzą o ekologicznych źródłach ogrzewania. Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego zaprezentuje mikro-autobus Autosan H6 promujący ideę KOLEJ+BUS. Będzie można sprawdzić formę na ergometrach wioślarskich przygotowanych przez LOTTO-Bydgostię. Przedstawiciele Bolta wyjaśniać będą zasady korzystania z miejskich hulajnóg elektrycznych.


Z kolei Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego zaprezentuje mikro-autobus Autosan H6 promujący ideę KOLEJ+BUS.

Będzie też można sprawdzić formę na ergometrach wioślarskich przygotowanych przez LOTTO-Bydgostię, a przedstawiciele Bolta wyjaśniać będą zasady korzystania z miejskich hulajnóg elektrycznych.


Warto dodać, że zarówno w sobotę, jak i niedzielę zamknięty dla kierowców będzie przejazd przez Most Staromiejski i Stary Port (od mostu do ul. Pocztowej).


Bydgoski Tydzień Mobilności: 17-18.09. Plac Teatralny, godz. 12 - 18. Wstęp wolny!


Stanisław Gazda

44 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page