top of page

Autopromocja: „Stan wojenny oczami reżimu”. Takiego spojrzenia na stan wojenny jeszcze nie było!


Książką Stanisława Gazdy pt. „Stan wojenny oczami reżimu”, jest książką niezwykłą, unikatową, nie mającą dotąd swojego odpowiednika, bo nie pojawiło się do tej pory tego rodzaju spojrzenie, taki punkt widzenia stanu wojennego.-Egzemplifikacyjny charakter książki ma ogromną wartość dokumentalną i jest nieprzypadkowy - tylko tak bowiem można było oddać — najczytelniej — sposób widzenia rzeczywistości oczami dziennikarzy „Żołnierza Polski Ludowej” – sposób rozumienia jej, kreowania propagandowego wizerunku stanu wojennego, indoktrynowania młodych, chłopięcych umysłów – wyjaśnia Stanisław Gazda.


Do posłużenia się cytatami skłoniła autora narastająca tendencja zacierania za sobą śladów działania w złej przeszłości, to jest niszczenia przez dziennikarzy zszywek z materiałami z niechlubną i niewygodną dziś dla nich twórczością dziennikarską. Być może książka ta stanie się kiedyś jedynym dowodem rzeczowym, pomocnym w badaniach nad udziałem środków masowego przekazu w wydarzeniach stanu wojennego.


Książka została wydana poprzez inteligentny system wydawniczy Ridero i dostępna jest głównie w wersji elektronicznej. Wersja drukowana osiągalna może być jedynie dzięki opcji „druk na żądanie”, która pozwala na zamówienie dowolnej ilości egzemplarzy.


Warto skorzystać z tej opcji i zakupić książkę w wersji drukowanej (chęć otrzymania faktury należy zgłaszać drogą mailową na support@ridero.pl lub wpisując odpowiedni komentarz w polu “Uwagi do zamówienia” podczas składania zamówienia druku). Warto przyjrzeć się obliczu „ŻPL” z lat stanu wojennego, by przekonać się, w jaki sposób właśnie „reżimowa” prasa tworzyła propagandowy wizerunek „wyzwalania kraju”.


Tutaj link do strony książki z możliwością zamówienia druku na żądanie:


https://ridero.eu/pl/books/stan_wojenny_oczami_rezimu/


Stanisław Gazda


#InfoProstoDlaWas
53 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page