top of page

17-latek trafił do aresztu za proceder narkotykowy

17-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Taką decyzję podjął sąd o zapoznaniu się z aktami sprawy. Nastolatek w mieszkaniu miał ponad 100g zakazanego narkotyku. Dodatkowo usiłował sprzedać narkotyk osobie małoletniej. Ponadto był poszukiwany. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.Kryminalni z bydgoskiego Błonia ustalili, że jeden z mieszkańców osiedla Osowej Góry może być zamieszany w proceder narkotykowy. Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego, okazał się nim być 17-latek. Policjanci ustalili jego aktualne miejsce zamieszkania.


W piątek (4.11.2022) kryminalni przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. Tam przed posesją zauważyli podejrzewanego. Ten na widok policjantów zaczął uciekać. Szybko został zatrzymany i obezwładniony. Nastolatek ratował się ucieczką nie bez powodu. W policyjnym systemie figurował jako osoba poszukiwana do doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.


Niemniej jednak, to nie był jedyny powód. Funkcjonariusze w zajmowanym przez niego mieszkaniu zabezpieczyli ponad 100 g kryształków. 17-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Wstępne badania laboratoryjne potwierdziły, że zabezpieczona substancja to 4CMC, czyli zakazany ustawą narkotyk.


Śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. To jednak nie wszystko. Policjanci udowodnili mu także usiłowanie sprzedaży narkotyku małoletniemu. 17-latek został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.


Dzisiaj (7.11.2022) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


(gaz)


Fot. Policja


#InfoProstoDlaWas

162 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02