top of page

Święto gminy Białe Błota z mnóstwem atrakcji już w najbliższą sobotę!


W sobotę 27 sierpnia 2022 r w Białych Błotach u zbiegu ulic Czeremchy i Chlebowej, punktualnie o godz. 15:00, Wójt Gminy Dariusz Fundator zainauguruje wspólną zabawę. Koncerty, prezentacje, spektakle i pokazy przewidziano do północy lecz niewykluczone, że potrwają znacznie dłużej.Ale kilka godzin wcześniej, dokładnie o 10.30, Miłośnicy Klasycznej Motoryzacji zaproszą do udziału w „SYRENIADZIE”. Korowód klasycznych aut „z duszą” wyruszy z linii startu na boisku przy ulicy Czystej. Metę wyznaczono przy Chlebowej, czyli miejscu wspólnego świętowania. Zaparkowane okazy pamiętające czasy motoryzacji PRL- u będzie można podziwiać i fotografować. Właściciel najładniejszego i najlepiej utrzymanego auta uhonorowany zostanie pucharem wójta.


W programie Święta Gminy nie zabraknie również sportowej rywalizacji. Atrakcyjnie zapowiadają się rozgrywki piłki plażowej oraz zawody pod hasłem „Wiosłuj z nami”, w ramach których czteroosobowe drużyny rywalizować będą na ergometrach. Wiele emocji dostarczy także turniej siatkówki plażowej. W sportowych rozgrywkach będą mogli wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli.


Po oficjalnej inauguracji, Święto Gminy rozpoczną koncerty lokalnych zespołów. Na scenie wystąpią Łochowianie: zespół działający przy GCK, który w tym roku obchodzi 40 –lecie artystycznej działalności. Usłyszymy i zobaczymy także: Cantare, BB Jazz Orkiestra i Black Diamonds. Wystąpią również artyści z programem dla dzieci, dla których przygotowano m.in. spektakle lalkarskie. Swój talent publiczności zaprezentuje także Tomasz Wieliński, wychowanek Izabeli Wiśniewskiej ze Szkoły Podstawowej w Łochowie. W popołudniowej części wójt wręczy nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu fotograficznego Cztery Pory Roku- Białe Błota w Obiektywie, oraz nagrodzi uczestników akcji Rowerowa Stolica Polski, którzy przejechali największą liczbę kilometrów.


W ramach specjalnego Panelu Artystycznego, od 16:45 wystartuje pierwszy w Polsce interaktywny show dla dzieci z lalkami i piosenkami śpiewanymi „na żywo”. Dużych i małych bawić będzie Stwór Głodomór. Natomiast od godz. 18:00 światowe przeboje przypomni zespół bydgoskich muzyków KRIS FORBOT. Kwadrans po 19, przewidziano kabaretowo- lalkarski spektakl dla dorosłych. Godzinę później - o 20:15 piosenki związane z jeziorami, morzem i wszystkimi wodami świata przypomną MECHANICY SHANTY.


W bogatym programie imprez nie zabraknie też atrakcji dla podniebienia. Warto zwrócić uwagę na całodniowy pokaz pieczenia chleba, zorganizowany staraniem KGW „Słoneczniki”. Gospodynie zadbały również o specjalne dodatki- domowy smalec i kiszone ogórki prosto z beczki. KGW „Lisiczki i Lisy” uraczy gości słodkimi wypiekami. Do odwiedzin swoich smakowitych stoisk zaprosi też Koło Gospodyń z Murowańca. Do dyspozycji przez cały czas wspólnego świętowania będą: dmuchańce, foto budka, wata cukrowa, pyszne kiełbaski, food trucki, szczudlarze oraz wiele innych atrakcji.


Punktem kulminacyjnym święta okaże się multimedialny koncert DJ GROMEE, który zaplanowano o godz. 21:30. Oprócz zestawu przebojowych brzmień i bitów, DJ GROMEE uraczy widzów także pokazem pirotechnicznym. To będzie z pewnością wyjątkowe wydarzenie z gatunku światła i dźwięku dla wszystkich uczestników sierpniowego święta.


Organizatorzy zadbają również o zmęczonych nadmiarem emocji, którzy będą mogli ułożyć się na leżakach i wypić kawę w strefie relaksu. W innych specjalnie urządzonych strefach, zaprezentują się instytucje działające na terenie gminy oraz lokalne grupy działania. W specjalnej strefie edukacyjnej pracownicy żłobka i przedszkola „Wróżka” zaproszą najmłodszych do świata zabaw i animacji.


Białe Błota zapraszają 27 sierpnia 2022 r., w godzinach 15:00- 24:00, u zbiegu ulic Czeremchy i Chlebowej.


Stanisław Gazda31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page