„Łabędź” bierze pod swoje skrzydła miłośników pływania. Prądy i Miedzyń mają basen! [FOTO,WIDEO]


Wybudowana przez firmę Alstal pływalnia „Łabędź” połączona z Zespołem Szkół Nr 8 przy ul. Pijarów – dziesiąta w Bydgoszczy pod zarządem Bydgoskiego Centrum Sportu – otwiera dziś swoje podwoje. Od dziś osiedle Miedzyń ma nowoczesny kryty basen, z którego korzystać będą zarówno uczniowie szkoły, jak i lokalna społeczność.
To basen sportowy ze stali nierdzewnej o wymiarach 25x12,5m i zmiennej głębokości od 1,20 do 1,80 m z sześcioma torami pływackimi, wyposażonymi w bloki startowe. Dodatkowo w obiekcie zainstalowano dwie wanny SPA oraz brodziki dla dzieci o głębokościach 0,15 i 0,30 metra, które wyposażone są w różne atrakcje m.in. delfinek tryskający wodą, armatka wodna czy mini zjeżdżalnia.


Przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Monika Matowska podziękowała wszystkim zaangażowanym w budowę tego długo wyczekiwanego i jakże potrzebnego obiektu, wyrażając nadzieję, że będzie dobrze służył zarówno uczniom, jak i mieszkańcom Prądów i Miedzynia.


Prezydent Rafał Bruski pogratulował mieszkańcom Miedzynia skuteczności nacisków na władze miasta i jego Radę – to ich upór sprawił, że marzenia się spełniły i mogą się dziś cieszyć z tak wspaniałego obiektu. Słowa uznania i podziękowania usłyszeli także przedstawiciele wykonawcy – firma Alstal.


Eugeniusz Sobieraj – dyrektor Zespołu Szkół Nr 8 powiedział, że to wspaniała sprawa, gdy marzenia się spełniają – Miedzyń miał najpierw malutką, dzisiesięcioklasową szkołę; marzył o takiej z prawdziwego zdarzenia i ma, marzył o basenie i ma, teraz gdy spełni się marzenie o przyzwoitym parkingu – szczęście się dopełni - dodał.


Tekst, foto i wideo: Stanisław Gazda


#InfoProstoDlaWas497 wyświetleń0 komentarzy